Appstore (Amazon) otwiera swoje podwoje dla twórców aplikacji webowych

Amazon oferuje deweloperom nową możliwość - mogą oni obecnie umieszczać i sprzedawać w magazynie Appstore zbudowane przez siebie aplikacje webowe razem ze znajdującymi się w nim rodzimymi aplikacjami Android. To nowa opcja, pozwalająca deweloperom udostępniać aplikacje HTML5 za pośrednictwem magazynu Amazon, bez konieczności konwertowania ich na postać zgodną z systemem Android.

Jak wiadomo, Appstore można pobrać i zainstalować na dowolnym smartfonie pracującym pod kontrolą systemu Android. Twórca aplikacji webowej, który chce w tym magazynie umieścić swoją webową aplikację, ma teraz ułatwione zadanie -  może podać tylko adres URL, pod którym znajduje się jego produkt, a AppleStore wykona za niego resztę roboty. Podobnej możliwości nie oferują magazyny Apple (Apply Store) i Google Play. Jeśli deweloper chce umieścić swoją aplikację webową w jednym z tych magazynów, musi ją wcześniej przekonwertować, tak aby była kompatybilna z systemem iOS lub Android.

Chcąc pomóc deweloperom, Amazon oferuje Web App Tester – narzędzie, które pozwala deweloperowi przetestować aplikację (jeszcze przed umieszczeniem jej w magazynie) w środowisku podobnym do produkcyjnego. Można to zrobić na tablecie Kindle Fire lub na dowolnym urządzeniu Android. Web App Tester oferuje wszystkie opcje (w tym debugowanie kodu) niezbędne w procesie przygotowania aplikacji do normalnej pracy. Amazon opublikował też zestaw tzw. najlepszych praktyk, które są bardzo pomocne przy tworzeniu aplikacji webowych.

Zobacz również:

  • Alexa Amazona ma naśladować głos dowolnej osoby
  • Android - najlepsze aplikacje zwiększające bezpieczeństwo
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200