Apple zrezygnowało z macOS Server

Apple definitywnie rezygnuje z macOS w wersji Server. Firma wycofuje rozwój systemu i rozpoczyna migrację użytkowników do klasycznej wersji macOS.

Apple jest producentem, który słynie z oferowania swoich produktów konsumentom oraz profesjonalistom. Gigant z Cupertino nigdy nie był konkurencją dla firm oferujących swoje produkty dla sektora korporacyjnego. Pomimo tego w historii Apple znajdziemy kilka serwerów oraz wydanie Server systemu operacyjnego OS X oraz macOS.

macOS Server
Źródło: apple.com

macOS Server

Źródło: apple.com

Producent udostępnił nowy dokument wsparcia technicznego. Wynika z niego, że firma wycofuje z rynku macOS Server. Decyzja weszła w życie 21 kwietnia 2022 roku. Apple od kilku lat przygotowywało się do tego kroku.

Zobacz również:

  • Takiej dominacji smartfonów Apple jeszcze nie było
  • Szyfrowanie plików, a szyfrowanie dysku - jaka jest różnica?
  • Dlaczego ekosystem Apple jest najbezpieczniejszy?

macOS Server 5.12.2 będzie ostatnią wersją macOS Server, a funkcje tego rozwiązania zostaną przeniesione do systemu operacyjnego macOS. Popularne narzędzia macOS Server takie jak serwer udostępniania plików czy serwer Time Machine znajdziemy już w standardowych wersjach macOS od kilku lat - od debiutu wersji macOS High Sierra w 2017 roku.

Dotychczasowi użytkownicy, którzy zakupili macOS Server w dalszym ciągu będą mogli pobierać aplikację i używać ją w systemie operacyjnym macOS Monterey lub starszym. Gigant z Cupertino udostępnił już dokumenty wsparcia technicznego, które ułatwią migrację do innych rozwiązań typu MDM.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200