Apple zmniejsza Dynamic Island w iPhone 14 Pro

Posiadacze mniejszego modelu iPhone 14 Pro otrzymają mniejsza wyspę Dynamic Island.

Smartfony Apple niedawno otrzymały aktualizację do iOS 16.1, a gigant z Cupertino już od pewnego czasu testuje iOS 16.2. Z nadchodzącej aktualizacji powinni ucieszyć się posiadacze iPhone'a 14 Pro z ekranem o przekątnej 6,1".

Dynamic Island
Źródło: apple.com

Dynamic Island

Źródło: apple.com

Smartfony z rodziny iPhone 14 Pro posiadają zupełnie nowy ekran z Dynamic Island - dynamiczną wyspą wokół czujników Face ID i kamery przedniej. Rozwiązanie to połączono z oprogramowaniem iOS w celu udostępniania dodatkowych funkcji np. interakcji z nawigacją lub aktualnie odtwarzaną muzyką.

Zobacz również:

  • Co ma wspólnego Apple z grą Tetris?

Użytkownicy iPhone 14 Pro w mniejszej wersji - bez dopisku "Max" w nazwie - zwracali uwagę na rozmiary Dynamic Island. Po uruchomieniu wybranych aplikacji np. Spotify lub Apple Music dynamiczna wyspa ukrywała inne wskaźniki znajdujące się w pasku zadań - najczęściej był to wskaźnik zasięgu.

Co ciekawe problemu tego nie uświadczyli posiadacze większego modelu iPhone 14 Pro Max, w którym ekran ma przekątną 6,7".

Po aktualizacji do iOS 16.2 firma Apple zmniejszy nieco rozmiary Dynamic Island w mniejszych modelach iPhone 14 Pro bez ograniczania funkcjonalności rozwiązania. Mniejsze wymiary wyspy, a w zasadzie zmniejszona szerokość pozwolą na nieukrywanie innych wskaźników podczas interakcji Dynamic Island z dodatkową aplikacją.

System operacyjny iOS 16.2 powinien zostać udostępniony w okolicach świąt 2022 roku. Oprogramowanie wprowadzi również nowy tryb dostępności, widget przypominający o konieczności zażycia leków, zmienione animacje w aplikacji Muzyka oraz kilka drobniejszych zmian.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200