Apple zapewni smartfonom iPhone jeszcze lepszą ochronę

Mamy dobrą wiadomość dla profesjonalistów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo firmowych systemów IT wykorzystujących smartfony firmy Apple. Będą oni mogli wkrótce chronić takie smartfony dołączając do nich przez port Lightning sprzęt (chodzi o dongle), który uwierzytelni użytkownika.

Informacje o tym, że takie rozwiązanie zostanie w najbliższym czasie wprowadzone do iPhone’ów, podał Apple na trwających właśnie w Las Vegas targach CES. Sprzęt uwierzytelniający użytkowników to specjalne klucze produkowane przez firmę Yubico. Łączą się one z zarządzającym smartfonem systemem iOS przez konektor Lightning. Dodatkowo klucz posiada port USB-C, przez który może się komunikować z komputerami Mac.

Użytkownicy korporacyjni będą mogli taki system używać do wdrażania dodatkowej warstwy bezpieczeństwa, dodając w ten sposób do klasycznych systemów - bazujących na biometrii, hasłach czy rozwiązaniach MDM – kolejny, wykorzystując go ochrony szczególnie wrażliwych danych.

Zobacz również:

  • CIO W OBLICZU AKTUALNYCH WYZWAŃ TECHNOLOGICZNYCH I BIZNESOWYCH
  • Google łata 50 luk systemu Android
  • Final Cut Pro dostępny za darmo na iPhone'a i iPad'a

Informacja ta jest ważna z jednego ważnego powodu. Świadczy o tym, że Apple chce śmielej wkroczyć na rynek rozwiązań klasy „enterprise”, który w opinii wielu analityków jest do tej pory traktowany przez tę firmę po macoszemu. Firma widać doszła do wniosku, że najwyższy czas zainteresować się tym rynkiem na poważnie, gdyż same produkty konsumencie nie gwarantuję jej sukcesu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200