Apple z dużą awarią jednej ze swoich usług

W pierwszy weekend kwietnia Apple borykało się z problemami z dostępnością jednej z usług systemowych. Chodzi o dostęp do prognozy pogody przez aplikacje Pogoda.

W piątek popołudniu użytkownicy urządzeń firmy Apple zaczęli raportować o problemach z działaniem aplikacji Pogoda. Program miał problemy z pobieraniem danych. Widgety oraz aplikacja nie były w stanie wyświetlić prognozy pogody dla żadnej z lokalizacji. Wyświetlały jedynie miejsce, w którym aktualnie się znajduje urządzenie.

Aplikacja Pogoda
Źródło: apple.com

Aplikacja Pogoda

Źródło: apple.com

Firma potwierdziła występowanie problemów na oficjalnej stronie przekazującej status działania poszczególnych usług. Apple poinformowało, że problem został związany z awarią występująca u dostawcy dostarczającego dane pogodowe dla aplikacji Pogoda na systemy iOS, macOS, iPadOS, tvOS oraz watchOS.

Zobacz również:

  • Apple odkłada projekt budowy autonomicznego samochodu elektrycznego na półkę
  • Pogoda z Windowsa 10/11 z najdokładniejszą prognozą pogody
  • Awaria Microsoft Teams - nie działa aplikacja i portal WWW

Problem po raz pierwszy wystąpił 30 marca 2023 roku. Największe problemy z działaniem usługi zanotowano w piątek - 31 marca 2023 roku. Apple poinformowało, że błąd uniemożliwiający poprawne wyświetlenie prognozy pogody dotyka wybranych użytkowników, a aplikacja Pogoda może być niedostępna lub działać z obniżoną wydajnością.

W Polsce część użytkowników po raz pierwszy w historii otrzymała komunikat "brak danych pogodowych".

Firma trzecia odpowiedzialna za dostarczanie danych pogodowych dla aplikacji Pogoda rozwiązała problemy w weekend 1-2 kwietnia 2023 roku. W sobotę i niedzielę występowały sporadyczne problemy z dostępem do prognozy pogody na urządzeniach firmy Apple. Sam gigant z Cupertino informuje o możliwych spowolnieniach w działaniu aplikacji.

W przeszłości nie odnotowano nigdy tak długiego przestoju w działaniu aplikacji Pogoda.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200