Apple z aż 63 nowymi patentami

W sierpniu 2022 roku Apple wzbogaciło się o aż 63 przyznane wnioski patentowe. Część z nich jest zaskakująca.

W dniu 16 sierpnia 2022 roku Amerykańskie Biuro Patentów i Znaków Towarowych oficjalnie opublikowało informacje o 63 nowych patentach przyznanych firmie Apple. Większość z nich dotyczy rozprzestrzeniania się dźwięku przestrzennego, systemu pasów bezpieczeństwa następnej generacji, które mogą pojawić się w samochodzie Apple Car oraz dotyczące obudowy wyświetlacza Apple Pro Display XDR następnej generacji.

Apple Store
Źródło: apple.com

Apple Store

Źródło: apple.com

Apple cały czas pracuje nad systemem dźwięku przestrzennego. Najnowszy patent wskazuje na możliwe rozszerzenie systemu w kolejnej generacji słuchawek Apple AirPods. Rozwiązanie ma pozwalać na śledzenie ruchu głowy użytkownika i stałe analizowanie zmian, aby uzyskać efekt generowania dźwięku z pożądanego miejsca w przestrzeni.

Zobacz również:

  • Co ma wspólnego Apple z grą Tetris?
  • Gogle Apple Vision Pro kupimy jedynie w sklepach stacjonarnych
  • Lenovo i Motorola z zakazem sprzedaży w Niemczech

Ciekawie wygląda patent dotyczący Project Titanic. Mowa o pasach bezpieczeństwa następnej generacji, które potencjalnie trafią do auta elektrycznego opracowywanego przez Apple. Rozwiązanie ma na celu poprawić system pozycjonowania pasów, aby zwiekszyć ich bezpieczeństwo. System ma być pozycjonowany w pionie i poziomie względu oparcia siedzenia. Project Titanic powoli na optymalne ułożenie pasa wokół klatki piersiowej pasażera.

Apple opatentowało również nowy system mocowania dla monitora Pro Display XDR następnej generacji. Ekran otrzyma czujniki monitorujące położenie podstawy.

Przy okazji Gigant z Cupertino opatentował ściankę wystawienniczą systemu Apple Arcade. Rozwiązanie to powinno pojawić się w przyszłości w sklepach Apple Store celem prezentowania wybranych aplikacji z App Store.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200