Apple wyjaśnia dlaczego pozbywa się starych aplikacji z App Store

Apple postanowiło usunąć nieaktualizowane aplikacje z oficjalnego sklepu App Store. Teraz firma uzasadniła swoją decyzję.

Pod koniec kwietnia 2022 roku firma Apple poinformowała, że zamierza usunąć nieaktualizowane programy i gry z oficjalnego sklepu z aplikacjami - App Store. Informacja ta wywołała duże poruszenie wśród deweloperów i programistów. W mediach społecznościowych rozpoczęła się dyskusja na temat postępowania firmy Apple.

App Store
Źródło: apple.com

App Store

Źródło: apple.com

Gigant z Cupertino rozesłał wiadomości e-mail do wybranych deweloperów, którzy posiadają w sklepie App Store nieaktualizowane aplikacje. Otrzymali oni 30 dni na wprowadzenie nowej wersji do sklepu. Jeżeli nie wywiążą się ze zobowiązań, Apple może usunąć ich programy z App Store.

Zobacz również:

Firma Apple pod presją programistów zmieniła zasady aktualizacji programów. Producent w uzasadnionych przypadkach (braki kadrowe, programiści pracujący w ramach jednoosobowych działalności gospodarczych) będzie wydłużać czas na aktualizację do 90 dni. Firma nie przewiduje jednak odstąpienia od wymogu aktualizacji. Jest on niezbędny do utrzymania programu w App Store nawet w przypadku, gdy jego rozwój został zakończony. Apple argumentuje swoją decyzję przeglądami bezpieczeństwa oraz zapewnieniem zgodności z najnowszymi sprzętami producenta.

Wszystkie usunięte przez Apple aplikacje nadal będą działać na urządzeniach użytkowników, którzy pobrali je przed usunięciem z App Store.

Według Apple regularne aktualizacje programów zwiększają ich bezpieczeństwo oraz jakość.

Aby utrzymać program w App Store wystarczy niewielka zmiana kodu źródłowego. Apple nie wymaga od twórców wprowadzania nowych funkcjonalności.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200