Apple wycofuje się z usługi leasingowania MacBooków

Apple po zaledwie niespełna dwóch latach wycofuje się z leasingowania komputerów Mac dla firm.

Apple od 2021 roku oferuje małym firmom możliwość leasingu komputerów wyposażonych w procesory Apple Silicon za bardzo niskie stawki startujące z pułapu 30 dolarów miesięcznie. Program miał za zadanie spopularyzować sprzęt Apple w małych firmach, a jednocześnie zapewnić im dostęp do możliwości taniej wymiany sprzętu na najnowsze urządzenia w przypadku potrzeby zwiększenia wydajności.

Komputery Apple dla biznesu
Źródło: apple.com

Komputery Apple dla biznesu

Źródło: apple.com

Gignat z Cupertino zdecydował się wycofać z tego projektu. Rozwiązanie, które dostępne było na terytorium Stanów Zjednoczonych znikło ze stron amerykańskiego producenta sprzętu elektronicznego. Firmy, które podpisały umowy w dalszym ciągu mogą korzystać ze sprzętu, a jego właścicielem pozostaje firma CIT Group, która jest partnerem Apple. W niedalekiej przyszłości klienci Apple będą musieli podpisać aneksy do umów lub je rozwiązać.

Zobacz również:

  • IPhone w wersji Slim? Jakie plany ma firma Apple?

Pierwsi klienci, którzy skorzystali z programu leasingowania komputerów od Apple otrzymali propozycję przejścia na usługę FMV Leasing i dalsze leasingowanie komputerów w takiej samej kwocie, bez możliwości wykupu końcowego.

W Polsce oficjalne usługi finansowania sprzętu firmy Apple nie są dostępne. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z leasingu na sprzęt Apple oferowanego przez największych dostawców w kraju. Do wyboru są opcje leasingu operacyjnego oraz leasingu finansowego na okres od 12 do nawet 48 miesięcy.

Na oficjalnej stronie firmy Apple komputery Mac można kupić jedynie za gotówkę.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200