Apple wycofuje się z produkcji tanich modeli iPhone'a

Po wzroście cen modeli z rodziny iPhone 14 firma Apple rozważa zaprzestanie rozwoju rodziny SE. Czy to oznacza koniec przystępnych cenowo smartfonów z logo nadgryzionego jabłka na obudowie?

Firma Apple w 2022 roku zdecydowała się na znaczące zwiększenie cen swojego sprzętu. Wzrosty cen nie ominęły również dostępnych już na rynku modeli takich jak między innymi najtańszy iPhone SE 2022. Jego sugerowana cena detaliczna wynosi teraz 2749 zł za wersję z 64 GB wbudowanej pamięci masowej. Aktualnie jest to najtańszy smartfon sprzedawany przez Apple. Niestety niedługo model ten może zniknąć z oferty bez wprowadzenia na jego miejsce następcy.

iPhone SE 2022
Źródło: macworld.com

iPhone SE 2022

Źródło: macworld.com

Z najnowszych analiz wynika, że firma Apple poważnie rozważa wycofanie się z produkcji i sprzedaży tańszych smartfonów Apple iPhone SE.

Zobacz również:

  • Apple odkłada projekt budowy autonomicznego samochodu elektrycznego na półkę
  • Takiej dominacji smartfonów Apple jeszcze nie było
  • Ważna aktualizacja dla posiadaczy iPhone'a SE, 6s oraz 7

Apple od 2016 roku sprzedaje tańsze modele SE, które cechują się wysokim stosunkiem wydajności do ceny. iPhone SE 2022 posiada procesor Apple A15 Bionic znany z modeli iPhone 13.

Decyzja ma być powiązana z niższymi, niż zakładano wynikami sprzedażowymi tanich smartfonów takich jak iPhone SE 3 (2022), iPhone 13 mini oraz iPhone 14 Plus. Zauważalny wzrost cen tańszych i starszych modeli negatywnie odbił się na wynikach sprzedażowych w ostatnim kwartale 2022 roku.

W dobie globalnej recesji firma Apple rozważa zaniechanie projektowania i produkcji zupełnie nowego iPhone'a SE 4 opartego na kadłubku znanym z iPhone'a 11. Miejsce taniego iPhone'a SE mógłby zająć model 13 mini, który w drugiej połowie 2023 roku doczeka się obniżki ceny.

Nowa generacja iPhone'a SE miała otrzymać 6,1-calowy ekran LCD lub OLED z notch'em oraz przycisk Touch ID.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200