Apple wybuduje w Niemczech kolejne ośrodki R&D

Korporacja poinformowała w tym tygodniu, że przeznaczy kolejny miliard euro na rozbudowę w Niemczech (w Monachium) swojego centrum badawczego Silicon Design Center.

Grafika: Apple

Apple wybuduje tam trzy nowe ośrodki badawczo-rozwojowe, które w znaczący sposób wzmocnią jego obecność w Europie. Apple nie tylko wybuduje nowe ośrodki badawcze, ale zapowiada też, że zespoły inżynierów w Monachium zajmą kilka dodatkowych powierzchni w funkcjonujących już ośrodkach badawczo-rozwojowych, które znajdują się przy ulicach Denisstrasse i Marsstrasse. Natomiast trzy nowe lokalizacje będą wybudowane po drugiej stronie ulicy niedawno otwartego centrum badawczo-rozwojowego Apple przy ulicy Karlstrasse. Wszystkie te obiekty tworzą Europejskie Silicon Design Center, które znajduje w monachijskiej dzielnicy Maxvorstadt.

Firma poinformowała w komunikacie prasowym, że nowe ośrodki zostaną zbudowane w ciągu najbliższych sześciu lat. Tym samym firma podwoiła wysokość swoich inwestycji w Niemczech, gdyż dwa lata temu deklarowała, że przeznaczy na ten cel 1 mld USD. Komentując to zamierzenie Tim Cook (dyrektor generalny Apple) stwierdził, „Nasi inżynierowie pracujący w Monachium zajmują się opracowywaniem innowacyjnych rozwiązań, które wyznaczają nowe kierunki rozwoju przemysłu IT”.

Zobacz również:

  • Siemens przystępuje do Semiconductor Education Alliance
  • Inwestycja Intela w Polsce wkracza w nowy etap
  • Apple odkłada projekt budowy autonomicznego samochodu elektrycznego na półkę

Monachium jest już obecnie największym ośrodkiem badawczym Apple w Europie, a dodatkowa inwestycja umocni jeszcze bardziej tej firmy na naszym kontynencie. Firma zaprojektuje i wybuduje wspomniane wcześniej placówki badawcze przy Seidlstrasse. Będzie w nich pracować jak to określiła nad niestandardowymi projektami krzemowymi, które znajdą zastosowanie w kolejnych produktach Apple. Będą to nowe MacBooki Pro wyposażone w układy M2 Pro i M2 Max, które zapewniają większą wydajność i oszczędność energii.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200