Apple wstrzymało produkcję chipów Apple M2

Według analityków Apple wstrzymało produkcję układów scalonych z rodziny Apple M2. Wszystko przez spadek popytu na komputery z macOS.

Apple jest jedynym producentem sprzętu komputerowego, który rokrocznie konsekwentnie zwiększa swoje udziały rynkowe. Wprowadzenie na rynek komputerów z autorskimi procesorami Apple Silicon w 2020 roku pozytywnie wpłynęło na sprzedaż komputerów z logo nadgryzionego jabłka.

Apple ograniczyło produkcję układów Apple M2
Źródło: apple.com

Apple ograniczyło produkcję układów Apple M2

Źródło: apple.com

Wszystko wskazuje na to, że fala wysokiej sprzedaży powoli się kończy. Z Chin napływają raporty sugerujące o tymczasowym wstrzymaniu produkcji układów scalonych z rodziny Apple M2 w związku z osłabiającym się popytam na komputery stacjonarne oraz przenośne.

Zobacz również:

  • Chiński sklep App Store nie oferuje już tych popularnych aplikacji
  • To nie MacBook Air M3 jest dużą nowością w linii komputerów Mac
  • Trzy lata nowego iMaca, a większego AiO nadal nie pokazano

Na początku 2023 roku doszło do gwałtownego załamania sprzedaży komputerów Apple, a gigant z Cupertino dosyć często decyduje się aktualizację sprzętowe, więc decyzja nie powinna nas dziwić.

Według źródeł portalu The Elec, Apple "całkowicie wstrzymało produkcję" układów Apple M2 dla MacBooków w styczniu oraz lutym 2023 roku. Produkcja miała zostać wznowiona w marcu, ale liczba wyprodukowanych egzemplarzy ma być o połowę niższa, niż rok temu.

Plotki zdaje się potwierdzać organizacja Outsourcing Semiconductor Package Test. Wydane w poniedziałek oświadczenie potwierdza, że TSMC nie wysłał 5 nm procesorów Apple M2 do oceny w styczniu i lutym 2023 roku.

Apple znane jest z dokładnego planowania łańcucha dostaw, więc przerwa w produkcji procesorów z pewnością była odpowiednio uzasadniona.

Analitycy przewidują, że sprzedaż komputerów Mac w I kwartale 2023 roku nadal będzie dobra, a Apple ochroni się przed dalszymi spadkami, które dosięgną bezpośrednią konkurencje firmy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200