Apple wprowadza na rynek iOS 15.6.1 z ważnymi poprawkami

Na niecały miesiąc przed premierą iOS 16 zdecydowano się wydać kolejna poprawkę dla iOS 15. Łata ona ważne podatności.

W środę wieczorem - 17 sierpnia - firma Apple zdecydował się na wprowadzenie na rynek nowej aktualizacji dla systemu operacyjnego iOS/iPadOS. Wydanie iOS 15.6.1 łata podatności na luki w zabezpieczeniach.

iOS 15
Źródło: apple.com

iOS 15

Źródło: apple.com

Oprogramowanie waży od 200 do 300 MB w zależności od urządzenia i skupia się na poprawkach odkrytych błędów. Na nowości musimy poczekać do wrześniowej premiery iOS 16.

Zobacz również:

Z informacji przekazanych przez Apple wynika, że iOS 15.6.1 łata dwie poważne luki, które były wykorzystywane przez hakerów. Obie te luki mogły być wykorzystane na każdym sprzęcie z zainstalowanym systemem operacyjnym w wersji iOS 15 do iOS 15.6.

Pierwsza luka pozwalała wybranym aplikacjom na wykonanie dowolnego kodu z uprawnieniami jądra.

Druga luka dotyczyła silnika przeglądarki WebKit, który zasila Safari i wszystkie przeglądarki innych firm na iOS. W przypadku tej luki Apple twierdzi, że "przetwarzanie złośliwie spreparowanych treści internetowych może prowadzić do wykonania dowolnego kodu."

Poprawka iOS 15.6.1 dostępna jest dla smartfonów Apple iPhone 6s i nowszych, iPadów Pro (wszystkie modele), iPada Air 2 i nowszych, iPada 5tej generacji ii nowszych, iPada mini 4 i nowszych oraz iPoda Touch siódmej generacji.

Aktualizacja udostępniana jest jako OTA. Apple radzi jak najszybsza instalację poprawek zabezpieczeń. Można je zainstalować ręcznie z poziomu Ustawień > Ogólne > Uaktualnienia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200