Apple uruchamia program naprawczy dla zegarków Apple Watch

Najnowszy program naprawczy dotyczy zegarków Apple Watch Series 6 z kopertą w rozmiarze 40 mm. Firma Apple informuje o możliwych problemach z wbudowanym ekranem LTPO OLED.

Firma Apple posiada oficjalne programy naprawcze dla wybranych urządzeń, w których stwierdzono wadę produkcyjną. Gigant z Cupertino zaktualizował listę programów naprawczych. W najnowszej aktualizacji z 22 kwietnia 2022 roku pojawił się nowy program naprawczy dla zegarków Apple Watch Series 6.

Apple Watch Series 6
Źródło: apple.com

Apple Watch Series 6

Źródło: apple.com

Problem dotyczy niewielkiej liczby egzemplarzy z kopertą w rozmiarze 40 mm. Według Apple w szczególnych przypadkach ekran OLED wbudowany w zegarek może się zepsuć i całkowicie przestać wyświetlać treści. Problem dotyczy urządzeń wyprodukowanych pomiędzy kwietniem, a wrześniem 2021 roku. Mowa o ostatnich partiach produkcyjnych przed wprowadzeniem na rynek nowszej generacji - Apple Watch Series 7.

Zobacz również:

  • Co ma wspólnego Apple z grą Tetris?
  • Apple Watch znowu zostanie wykorzystany do badań klinicznych

Apple przygotowało specjalną stronę informacyjną, która pozwala sprawdzić, czy dany zegarek może pochodzić z wadliwej serii. Wystarczy wpisać numer seryjny zegarka, który znajduje się na pudełku, na spodzie koperty oraz w ustawieniach systemów watchOS i iOS.

Gigant z Cupertino zapewnia darmową naprawę uszkodzonych zegarków. Dotyczy to również egzemplarzy, które nie są już objęte 12-miesięczną gwarancją producenta.

Program naprawczy obejmuje kwalifikujące się urządzenia przez okres 24 miesięcy od daty pierwszej aktywacji zegarka.

Zegarki Apple Watch Series 6 sprzedawane były od września 2020 roku do września 2021 roku. Wybrane konfiguracje dostępne są jeszcze u autoryzowanych sprzedawców Apple.

Uruchomiony program naprawczy to drugi program naprawczy w historii obejmujący zegarki Apple Watch.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200