Apple ujednolica procedury serwisowe dla iPhone 14

Najnowsze smartfony z rodziny iPhone 14 są droższe nie tylko w zakupie. Również naprawy pogwarancyjne są zauważalnie droższe. Na dodatek Apple zmieniło procedury serwisowe.

Po premierze iPhone'a 14 szybko okazało się, że poza Stanami Zjednoczonymi modele z 2022 roku są zauważalnie droższe od swoich poprzedników. Apple podniosło ceny wszystkich modeli, a razem z nowym cennikiem zaktualizowano koszty napraw pogwarancyjnych.

Nowe procedury serwisowe iPhone 14
Źródło: macworld.com

Nowe procedury serwisowe iPhone 14

Źródło: macworld.com

Najnowsze informacje przekazane przez portal MacRumors wskazują, że sklepy Apple oraz autoryzowane serwisy Apple na całym świecie są już w stanie wykonywać naprawy wszystkich smartfonów z rodziny iPhone 14. Do tego czasu każda naprawa wiązała się z wymianą całego urządzenia na jednostkę zamienną, ponieważ Apple nie dostarczyło serwisantom stosownych narzędzi i instrukcji serwisowych.

Zobacz również:

  • iPhone 15 z baterią odporniejszą na zużycie
  • iPhone 16 ma zapewnić niesamowite zdolności AI. Zaskoczy użytkowników
  • Europejski rynek smartfonów w kondycji najgorszej od 2012 roku

Od zeszłego tygodnia Apple Store oraz Apple Authorized Service Providers mogą zamawiać części do naprawy smartfonów z rodziny iPhone 14. iPhone 14 oraz iPhone 14 Plus po raz pierwszy od czasów iPhone'a 4s posiadają demontowalny panel tylny, który ułatwia wymianę plecków. Opcja nie trafiła do droższych modeli Pro - w nich plecki zostały zintegrowane z korpusem urządzenia.

W salonach Apple Store można wymienić baterię w dowolnym modelu iPhone'a 14 za 99 dolarów w USA, w porównaniu z 69 dolarami w przypadku poprzednich modeli iPhone 13 i starszych. Klienci z AppleCare+ mogą otrzymać baterię iPhone'a wymienioną za darmo, ale tylko wtedy, gdy bateria zachowa mniej niż 80% swojej oryginalnej pojemności.

Za naprawę ekranu trzeba zapłacić 379 dolarów, co jest wzrostem o 50 dolarów w stosunku do starszych modeli.

W Polsce wymiana ekranu kosztuje od 1800 do 2500 zł w zależności od modelu. Wymiana baterii to aż 619 zł, a plecki kosztują od 1319 do 3439 zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200