Apple udostępnia pierwsze wersje beta iOS 16.6 i macOS 14.5

W czwartek udostępniono aktualizacje do iOS 16.5/iPadOS 16.5/macOS 14.4, a kolejnego dnia wydano pierwsze wersje beta iOS 16.6/iPadOS 16.6/macOS 14.5. Co się zmieniło?

Firma Apple intensywnie przygotowuje się do przeszłomiesięcznej konferencji WWDC, na której zaprezentowane zostaną nowe wersje systemów operacyjnych, ale gigant z Cupertino intensywnie aktualizuje dostępne obecnie na rynku oprogramowanie.

Apple aktualizuje iOS i macOS
Źródło: Dollar Gill / Unsplash

Apple aktualizuje iOS i macOS

Źródło: Dollar Gill / Unsplash

W czwartek udostępniono aktualizacje do iOS/iPadOS 16.5 oraz macOS 14.4. Nowe wersje rozwiązują znane problemy z oprogramowaniem. Zaledwie dzień później zarejestrowani w programie Apple Developer Program otrzymali pierwsze kompilacje testowe iOS 16.6/iPadOS 16.6 oraz macOS 14.5 Ventura. Są to prawdopodobnie jedne z ostatnich wydań tych systemów operacyjnych przed premierą iOS 17 oraz macOS 15.

Zobacz również:

  • To było do przewidzenia. Apple AI tylko dla najnowszego sprzętu marki
  • Wskaźnik adopcji iOS 17 rośnie, ale nadal poniżej oczekiwań
  • WWDC 2024 - relacja z konferencji okiem redakcji Computerworld

System operacyjny w wersji iOS 16.6 posiada jedną nową funkcję - weryfikację kluczy kontaktów w iMessage. W chwili obecnej nie da się jeszcze w pełni aktywować tego rozwiązania.

Weryfikacja kluczy kontaktów to nowa funkcja bezpieczeństwa sprawdzająca, czy oszuści nie podszywają się pod znanych z książki adresowej odbiorcach. Rozwiązanie to dedykowane jest w szczególności do osób narażonych na oszustwa - dziennikarzy, obrońców praw ludzkich czy polityków.

Identyczne rozwiązanie pojawiło się w systemie operacyjnym macOS 14.5, a także w wydanym uaktualnieniu watchOS 9.6 na zegarki z rodziny Apple Watch.

Już 5 czerwca 2023 roku Apple zaprezentuje iOS 17, iPadOS 17, watchOS 10, macOS 15 oraz tvOS 17.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200