Apple sprzedaje sprzęt bez wsparcia dla nowych systemów

Apple po raz pierwszy sprzedaje sprzęt, który nie otrzyma aktualizacji do nowej wersji systemu.

Firma Apple znana jest z wieloletniego wspierania swoich urządzeń i udostępniania wielu aktualizacji oprogramowania układowego. Posiadacze smartfonów Apple iPhone, tabletów iPad, komputerów Mac oraz innych urządzeń producenta z Cupertino mogą liczyć na długie wsparcie nawet wiele miesięcy po wycofaniu sprzętu ze sprzedaży.

Apple Watch Series 3
Źródło: apple.com

Apple Watch Series 3

Źródło: apple.com

Niestety w 2022 roku po raz pierwszy mamy do czynienia z wyjątkiem od tej normy. Apple od 2017 roku sprzedaje zegarki Apple Watch Series 3. Mimo premiery modelu SE, firma nie zdecydowała się na wycofanie starego modelu. Nie byłoby w tym nic dziennego, gdyby nie fakt, że Apple na czerwcowej konferencji WWDC 2022 zapowiedziało nową wersję systemu operacyjnego watchOS 9, który nie trafi na zegarki Apple Watch Series 3. Pomimo zakończenia wsparcia dla zegarków Apple Watch Series 3, producent nie zdecydował się na wycofanie ich ze sprzedaży. Zegarki nadal są dostępne w cenie od 999 zł.

Zobacz również:

  • Co ma wspólnego Apple z grą Tetris?
  • Apple Watch znowu zostanie wykorzystany do badań klinicznych
  • Apple wstrzymuje rozwój microLED w zegarkach

Gigant z Cupertino zdecydował się jedynie na lekką modyfikacje strony internetowej. Znajdziemy na niej informacje, że zegarek Apple Watch Series 3 "działa z systemem watchOS 8 i wcześniejszymi wersjami", a nowsze, sprzedawane aktualnie modele - Apple Watch SE oraz Apple Watch Series 7 "działają z systemem watchOS 9".

Kompatybilność sprzedawanych przez Apple zegarków Apple Watch z watchOS 9
Źródło: apple.com

Kompatybilność sprzedawanych przez Apple zegarków Apple Watch z watchOS 9

Źródło: apple.com

Zegarek Apple Watch Series 3 został wprowadzony na rynek we wrześniu 2017 roku razem ze smartfonami Apple iPhone X, iPhone 8 oraz iPhone 8 Plus. Są to najstarsze urządzenia, które otrzymają aktualizacją do iOS 16.

Razem z porzuceniem wsparcia dla Apple Watch Series 3, system operacyjny watchOS 9 dostępny będzie jedynie na urządzeniach z 64-bitowym procesorem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200