Apple spowalniał celowo smartfony

Końcówka zeszłego roku zakończyła się dla korporacji przykrym zgrzytem. Apple przeprosił oficjalnie użytkowników w ostatnim tygodniu grudnia za to, że celowo zmniejszał wydajność smartfonów iPhone zawierających starsze baterie.

Celem tego zabiegu było zmniejszenie poboru prądu przez smartfony wyposażone w starsze typy baterii, tak aby mogły pracować dłużej bez konieczności ich doładowania. Firma opublikowała dokument (patrz tutaj) w którym napisała między innymi "We know that some of you feel Apple has let you down. We apologize" (wiemy że niektórzy z Was czują się przez Apple oszukani, za co przepraszamy).

Apple poinformował jednocześnie, że obniży w styczniu 2018 roku prawie trzykrotnie cenę usługi polegającej na wymianie baterii instalowanych w smartfonach iPhone 6 oraz nowszych modelach urządzenia (takich jak iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus i iPhone SE.

Zobacz również:

Firma zapowiada też, że zmodyfikuje w najbliższych tygodniach system iOS i wprowadzi do niego nowy mechanizm, który pozwoli użytkownikom sprawdzać stan baterii tak aby mogli sami zadecydować, że trzeba ją wymienić na nową. Nie muszą się spieszyć, gdyż akcja wymiany baterii potraf do grudnia tego roku. Jest jeszcze sporo czasu. Dlatego Apple apeluje do użytkowników aby poczekali na nową wersję systemu iOS, tak aby nie decydowali się pochopnie na wymianę baterii, gdyż może się okazać iż nie jest to konieczne.


TOP 200