Apple rozważa rezygnację z chińskiego poddostawcy podzespołów

Apple od niedawna składa zamówienia na ekrany do iPhone u chińskiego poddostawcy. Gigant z Cupertino rozważa rezygnację z przedłużenia umowy.

Apple aktywnie poszukuje sposobów na obniżenie kosztów produkcji swoich urządzeń, co przekłada się na zwiększoną marżę i większe zarobki firmy. Gigant z Cupertino po wielomiesięcznych przygotowaniach zdecydował się na wdrożenie nowego poddostawcy do produkcji ekranów do iPhone'a. Chiński firma BOE dołączyła tym samym do Samsung Display oraz LG z intratnym kontraktem na produkcję paneli OLED do tańszych modeli iPhone'a.

Ekrany BOE trafiają między innymi do iPhone'a 13 oraz iPhone'a 13 mini
Źródło: Sahej Brar / Unsplash

Ekrany BOE trafiają między innymi do iPhone'a 13 oraz iPhone'a 13 mini

Źródło: Sahej Brar / Unsplash

BOE Technology to chiński gigant technologiczny specjalizujący się w produkcji ekranów. Produkty tej firmy znajdziemy między innymi w topowych smartfonach firmy Huawei.

Zobacz również:

  • iPhone 15 z baterią odporniejszą na zużycie
  • iPhone 16 ma zapewnić niesamowite zdolności AI. Zaskoczy użytkowników

Firma BOE wymieniania jest jako jeden z trzech dostawców ekranów do nadchodzących modeli iPhone'a. Niestety w związku z problemami z wybranymi partiami ekranów dla iPhone'a 13, producent może stracić intratne zamówienie.

BOE zabezpieczyło już zamówienia na nawet 30 milionów egzemplarzy paneli OLED dla tańszych modeli z rodziny iPhone 14.

Według najnowszych informacji Apple rozważa rezygnację ze złożenia zamówienia. Firma waha się ze względu na wcześniejsze kontrowersje związane z produkcją ekranów przez BOE. Ostatnia partia wyświetlaczy dla Apple posiada nieautoryzowaną modyfikację konstrukcji, którym wpływała na specyfikację techniczną ekranów.

Po odkryciu sprawy przez firmę Apple, BOE Technology wysłało do Kalifornii członka zarządu wysokiego szczebla oraz kilku inżynierów w celu załagodzenia sytuacji.

Aktualnie nie wiadomo czy działania naprawcze przyniosły zakładany skutek. Firma Apple nadal nie złożyła zamówienia na produkcję kolejnych wyświetlaczy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200