Apple rozważa możliwość zakupu od Intela technologii 5G

Jak donosi The Wall Street Journal, Apple przymierza się do zakupu od firmy Intel działu produkującego bezprzewodowe modemy instalowane w urządzeniach mobilnych. Obie firm rozmawiają już podobno na ten temat od jakiegoś czasu i jeśli wszystko pójdzie dobrze, transakcja taka może w najbliższym miesiącach dojść do skutku.

Nie jest to jednak do końca pewne, gdyż rozmowy obu firm miały zostać w ostatnich dniach wstrzymane na jakiś czas z tego powodu, że Apple dogadał się w zeszłym miesiącu z innym dostawcą takich modemów.

Chodzi o firmę Qualcomm, z którą Apple zawarł umowę licencyjną na instalowanie w smartfonach iPhone produkowanych przez nią modemów 5G. Obie korporacje zdecydowały się też zakończyć wszystkie spory sądowe i wysuwane pod swoim adresem oskarżenia, i przyjęły opcję umożliwiającą ewentualne przedłużenie zawartej na sześć lat umowy na kolejne dwa lata.

Zobacz również:

  • Comarch – niezawodna dywersyfikacja
  • Niemcy rezygnują z 5G od Huawei. Wyznaczono datę

Gdyby Apple przejęło od Intela dział produkujący mobilne modemy, byłoby to prawdopodobnie jedno z największych jego przejęć od dobrych kilku lat, to jest od momentu zakupu w 2014 roku za 3 mld USD firmy Beats Electronics, która produkowała słuchawki.

Dla firmy Apple sprawa ta ma kluczowe znaczenie biorąc pod uwagę fakt, że jej pierwszy iPhone obsługujący połączenia 5G ma wejść na rynek w 2020 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200