Apple rozszerzył możliwość współpracy w iWork

W ramach aktualizacji iWork dla iCloud Apple wprowadził możliwość równoczesnej pracy nad tymi samymi dokumentami przez wiele osób.

<!--more-->

W nowej wersji będzie można grupowo edytować dokumenty tekstowe, prezentacje, czy arkusze kalkulacyjne, a na koniec uporządkować pliki, przenosząc je do specjalnie utworzonych folderów. Dodano też opcję wydruku z poziomu aplikacji sieciowej.

Zmiany zostały zapowiedziane 22 października, podczas konferencji Apple. Roger Rosner obiecał, że będzie sporo nowości w kwestii współpracy w iWork. Nie skłamał.

Zobacz również:

  • Łatwiejsze wyjście z usług Apple - wszystko dzięki prawu UE

Z logo iWork zdjęto też nalepkę "beta". Nie zmieniła się jednak forma dystrybucji aplikacji. Wystarczy Apple ID i dostęp do iCloud, aby móc używać iWork za darmo.

Tym samym iWork Apple'a dołącza do Office Web Apps Microsoftu i staje do boju z Google Docs. Rynkowi eksperci twierdzą jednak zgodnie, że obaj pretendenci mają jeszcze wiele do zrobienia aby móc zagrozić pozycji lidera.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200