Apple rozszerza łączność satelitarną na kolejne kraje

Razem z nową wersją kolorystyczną iPhone'a 14 i iPhone'a 14 Plus rozszerzono zasięg flagowej funkcji.

Apple jest pierwszym producentem, który zdecydował się na szeroką skalę wykorzystać łączność satelitarną w smartfonach. Flagowe modele z serii iPhone 14 otrzymały moduł umożliwiający na wysyłanie wiadomości korzystając z łączności satelitarnej. Rozwiązanie to pozwoliło wprowadzić nową funkcję bezpieczeństwa - Alarmowe SOS poprzez łączność satelitarną.

Apple zwiększa zasięg łączności satelitarnej
Źródło: Clark Van Der Beken / Unsplash

Apple zwiększa zasięg łączności satelitarnej

Źródło: Clark Van Der Beken / Unsplash

Użytkownicy smartfonów Apple otrzymują 24-miesięczną licencje, która pozwala na wzywanie pomocy nawet w miejscach, w których nie ma dostępu do zasięgu sieci komórkowej GSM. Pierwotnie rozwiązanie to dostępne było jedynie w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. W grudniu ubiegłego roku Apple rozszerzyło zakres funkcjonowania usługi o dodatkowe kraje - Francję, Niemcy, Irlandię oraz Wielką Brytanię.

Zobacz również:

  • iPhone 15 z baterią odporniejszą na zużycie
  • Europejski rynek smartfonów w kondycji najgorszej od 2012 roku
  • Rozwój Face ID w ekranie wolniejszy, niż zakładano

W dniu dzisiejszym razem z prezentacją smartfonów iPhone 14 oraz iPhone 14 Plus w kolorze żółtym, a także debiutem nowych wersji kolorystycznych oficjalnych akcesoriów, poinformowano o dalszym rozszerzeniu zasięgu funkcjonowania łączności satelitarnej w smartfonach Apple.

Od bliżej nieokreślonego jeszcze dnia marca 2023 roku z funkcji Emergency SOS via Satelitte można będzie skorzystać również w Austrii, Belgii, Luksemburgu, Holandii oraz Portugalii. Dosyć szybkie rozszerzenie zasięgu na kolejne państwa Unii Europejskiej pozwala sądzić, ze usługa w niedalekiej przyszłości pojawi się również w Polsce. Aktualnie opcja ta jest niedostępna, a u użytkowników, którzy zakupili nowe smartfony nie aktywowano 24-miesięcznej subskrypcji na łączność satelitarną.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200