Apple rozpracowuje przyczyny przegrzewania się iPhone’a 15

Apple poinformowało w weekend, że już zidentyfikowało kilka problemów powodujących przegrzewanie się nowego modelu iphone’a. Twierdzi, że problemy z przegrzewaniem nie są związane z procesorem A17 Pro, tytanową obudową iPhone’a 15 ani jego zaktualizowaną konstrukcją wewnętrzną. Według firmy, powodem jest błąd w oprogramowaniu iOS 17, który zostanie naprawiony w nadchodzącej aktualizacji.

Źródło: IDG

Niedawno zadebiutował rekordowo drogi iphone 15. Okazało się, że może dosłownie podnieść temperaturę. Wielu użytkowników skarżyło się, że nowe telefony tak bardzo się nagrzewają (ponad 40, a nawet do 50˚ C). Apple przyznało, że urządzenie może być cieplejsze w ciągu pierwszych kilku dni „po skonfigurowaniu lub przywróceniu urządzenia z powodu zwiększonej aktywności w tle.Inny problem dotyczy niektórych ostatnich aktualizacji aplikacji innych firm, które powodują przeciążenie systemu”, napisano oświadczeniu producenta. Apple wini oprogramowanie za problem ze sprzętem; dodało, że współpracuje z twórcami aplikacji nad poprawkami, które są w trakcie wdrażania. Według Apple, aplikacje innych firm powodujące problem obejmują grę Asphalt 9; Instagram oraz Ubera. Instagram naprawił już błąd w swojej aplikacji 27 września.

Zapowiedziano, że nadchodząca poprawka błędu iOS 17 nie zmniejszy wydajności, ale zmniejszy nagrzewanie się smarftona.

Zobacz również:

  • Znamy zwycięzców tegorocznego rankingu App Store Awards
  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery

Apple uważa, że nowe tytanowe powłoki iPhone 15 Pro i Pro Max powodują lepsze rozpraszanie ciepła w porównaniu do poprzednich modeli ze stali nierdzewnej, toteż przyczyną musi być oprogramowanie. Ponadto firma poinformowała, że nie ma zagrożenia dla bezpieczeństwa użytkowników, że nie ma powodów od obaw przed poparzeniem, a sam problem nie wpłynie na długoterminową wydajność telefonu.

Apple wskazało trzy możliwe przyczyny przegrzewania się niektórych modeli iPhone’a 15 Pro

Apple twierdzi, że iPhone'y mogą być cieplejsze w ciągu pierwszych kilku dni po skonfigurowaniu lub przywróceniu urządzenia z powodu zwiększonej aktywności w tle. Jest to dość powszechny problem w przypadku nowych smartfonów, ale iphone 15 z temperaturą powyżej 40˚ C ustanowił nowy rekord. Drugą przyczyną ma być to, ze niektóre aplikacje które zostały niedawno zaktualizowane do obsługi iOS 17, przeciążały procesor układu A17 Pro. Trwają już prace nad poprawkami.

Firma odrzuca również raport Ming-Chi Kuo, że może ograniczyć wydajność, aby utrzymać system na chipie w chłodzie pod większym obciążeniem, twierdząc, że nie będzie obniżać wydajności chipu A17 Pro w ramach planowanych poprawek.

Apple rozpoczęło testowanie iOS 17.1 w ubiegłym tygodniu, choć poprawka może pojawić się również w ramach aktualizacji iOS 17.0.3.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200