Apple przyspieszy wydanie pierwszej poprawki modyfikującej system iOS 13

Już dzień po oficjalnej premierze systemu operacyjnego iOS 13 (która miała miejsce w czwartek 19-go września), użytkownicy smartfonów zaczęli alarmować, że znajduje się w nim wiele błędów oraz luk. Apple od razu zareagował i zapowiedział, że jeszcze przed końcem tego miesiąca udostępni update systemu likwidujący większość tych błędów.

Korporacja informuje, że update systemu iOS 13, oznaczony symbolem iOS 13.1, będzie gotowy najpóźniej 24. września. Wcześniej pierwsza poprawka modyfikująca system iOS 13 miała trafić do rąk użytkowników w poniedziałek 30. września.

Większość użytkowników smartfonów iOS 13 skarżyła się na błędną pracę programów obsługujących połączenia Bluetooth, sieci WiFi oraz ekranową klawiaturę. Niektóre z błędów są groźne, gdyż zagrażają bezpieczeństwu. Mogą np. osobom trzecim ominąć ekran blokady i uzyskać dostęp do kontaktów użytkownika. Jakie mogą być tego konsekwencje, nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć.

Zobacz również:

Wypada tylko wyrazić nadzieję, że Apple dotrzyma słowa i poprawki pojawią się na jego serwerach jeszcze dzisiaj, a najpóźniej jutro. W oprogramowaniu iOS 13.1 mogą się też pojawić pewne funkcje, które pierwotnie miały się znaleźć w pierwszej wersji systemu iOS 13, ale ostatecznie tak się nie stało. Chodzi tu o możliwość pozyskiwania z oprogramowania Maps parametru ETA (Estimated Time of Arrival; szacowany czas przybycia na miejsce) i dodawania skrótów Siri do oprogramowania HomeKit.


TOP 200