Apple przymierza się do zmiany nazwy OS X na MacOS

Na witrynie jednej z kalifornijskich firm pojawiła się w zeszły tygodniu informacja , w której przy okazji omawiania systemów operacyjnych firmy Apple znalazło się określenie MacOS. W sieci pojawiły się od razy spekulacje iż nie była to pomyłka czy przypadek ale zapowiedz tego, że Apple zamieni wkrótce nazwę oprogramowania OS X na MacOS.

Mowa o witrynie 9to5mac. Jak sama nazwa na to wskazuje, zajmuje się ona oprogramowaniem oferowanym przez Apple. Proszę jednak nie szukać na tej witrynie wyrażenia MacOS, gdyż już następnego dnia została ono zmienione na OS X. Internauci są jednak pewni, że nie było to żadna pomyłka a nazwijmy to potknięcie osoby redagującej witrynę, która zdradziła nieopatrznie zamierzenia firmy Apple.

W sieci rozgorzała dyskusja w której większość internautów wyraża opinię, że byłby to krok we właściwym kierunku biorą pod uwagę fakt, iż pozostałe systemy operacyjne Apple noszą takie nazwy, jak iOS, tvOS czy watchOS. Logiczne jest więc, że w miejsce nazwy OS X powinna się pojawić nazwa MacOS.

Zobacz również:

  • Premiera kolejnej wersji systemu RHEL 9
  • Google łata 50 luk systemu Android
  • Wskaźnik adopcji iOS 17 rośnie, ale nadal poniżej oczekiwań

Nazwa OS X pojawiła się na witrynie firmy Apple w 2000 roku, chociaż Apple zastrzegając ją wtedy w urzędzie patentowym USA użył pełnego wyrażenia

Mac OS X. Jednak w kolejnych latach wszyscy używali skróconej nazwy OS X. Apple odnowił w zeszłym roku prawo do używania tej nazwy, wpisując do rejestru nazw wyrażenie Mac OS.

Najnowsza wersja systemu OS X oznaczona jest numerem 11 i towarzyszy jej robocza nazwa El Capitan. Ponieważ Apple prezentował do tej pory bardzo często kolejne wersje oprogramowania OS X na firmowych konferencjach WWDC (Worldwide Developers Conference), użytkownicy spekulują że Apple zmieni nazwę OS X na MacOS na najbliższej takiej konferencji, która w tym roku odbędzie się najprawdopodobniej w czerwcu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200