Apple przygotowuje się na niską popularność bazowego iPhone 15

Apple przewiduje wyższą sprzedaż modeli Pro/Pro Max/Ultra od bazowych wersji.

Po pół roku od prezentacji rodziny iPhone 14, firma Apple intensywnie przygotowuje się do uruchomienia produkcji serii iPhone 15, która ujrzy światło dzienne w 2023 roku. Z najnowszych analiz wynika, że firma Apple spodziewa się mniejszego popytu na bazowe konfiguracje.

iPhone 14
Źródło: Sanket Mishra / Unsplash

iPhone 14

Źródło: Sanket Mishra / Unsplash

Tegoroczny układ Apple A17 Bionic, który prawdopodobnie będzie ekskluzywny dla modeli Pro i Pro Max/Ultra ma być zauważalnie wydajniejszy od Apple A16 Bionic - układu z iPhone 14 Pro, który jest jedynie lekko zmodyfikowanem chipem A15 Bionic.

Zobacz również:

Nadchodzący procesor zaoferuje o wiele wyższą efektywność energetyczną. Wszystko za sprawą produkcji w 3 nm procesie technologicznych TSMC N3.

Dostawcy podzespołów dla firmy Apple spodziewają się zwiększonego popytu na smartfony z rodziny iPhone 15 Pro/Pro Max/Ultra ze względu na znaczące nowości oraz duże różnice względu bazowych modeli.

Wszystkie smartfony z 2023 roku mają otrzymać Dynamic Island oraz port USB Typu C, ale bazowe modele iPhone 15 oraz iPhone 15 Plus po raz drugi w historii nie otrzymają flagowego procesora. Apple zamierza wykorzystać w nich układ Apple A16 Bionic, który aktualnie zarezerwowany jest dla serii iPhone 14 Pro.

Dostawcy i eksperci rynkowi spodziewają się analogicznej sytuacji do tej, która ma miejsce aktualnie. Użytkownicy niechętnie sięgać będą po iPhone'a 15 oraz iPhone'a 15 Plus ze względu na wysoką cenę i spór braki w stosunku do modeli z dopiskiem Pro w nazwie.

Aktualnie wszystko wskazune na fakt, że pomimo niskiej sprzedaży bazowych modeli z serii iPhone 14, Apple nie zamierza zmieniać swojej strategi sprzedażowej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200