Apple przygotowuje się do zatrzymania produkcji iPhone'a 11

W niedalekiej przyszłości Apple wycofa z produkcji jeden z najpopularniejszych modeli iPhone'a w historii.

iPhone 11 to jeden z najpopularniejszych telefonów komórkowych na świecie. Smartfon zadebiutował na rynku we wrześniu 2019 roku i po dwóch obniżkach cenowych nadal jest sprzedawany przez Apple jako najtańszy smartfon z Face ID oraz aparatem wyposażonym w tryb nocny.

iPhone 11 w różnych wersjach kolorystycznych
Źródło: techadvisor.co.uk

iPhone 11 w różnych wersjach kolorystycznych

Źródło: techadvisor.co.uk

Po ponad 2,5-roku od wprowadzenia na rynek iPhone 11 to nadal bardzo ciekawy smartfon, który nie zestarzał się na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Zobacz również:

  • Co ma wspólnego Apple z grą Tetris?
  • IPhone w wersji Slim? Jakie plany ma firma Apple?

Najnowsze raporty sugerują, że Apple przygotowuje się do zakończenia produkcji smartfonów z rodziny iPhone 11.

Model ten we wrześniu 2022 roku zostanie całkowicie wycofany z oficjalnej sprzedaży, a jego miejsce zajmie iPhone 12 wyposażony w modem 5G, wytrzymalszą obudowę oraz ekran OLED.

We wrześniu 2022 roku firma Apple wprowadzi na rynek smartfony z rodziny iPhone 14 - iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro Max. Przy okazji ze sprzedaży wycofany zostanie iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max oraz iPhone 11, który aktualnie jest najstarszym modelem w portfolio producenta.

iPhone 11 zostanie zastąpiony przez iPhone'a 12 mini. W sprzedaży pozostanie również iPhone 12. Smartfon ten będzie nieco droższy od aktualnej ceny iPhone'a 11.

Po wycofaniu ze sprzedaży iPhone'a 11, firma Apple sprzedawać będzie jedynie smartfony wyposażone w modemem sieci 5G. Jedynym modelem z ekranem IPS LCD będzie bazowy iPhone SE 2022.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200