Apple przygotowuje się do odświeżenia laptopów MacBook Pro

Do sieci trafiły nieidentyfikowane komputery Apple z procesorami Apple Silicon nowej generacji. Mowa o przedstawicielach rodziny Pro.

Do bazy danych jednego z największych sklepów internetowych z grami - Steam - trafiły rekordy pochodzące z nowych, niezidentyfikowanych komputerów Mac zasilanych procesorami z rodziny Apple Silicon M2.

Premiera nowych komputerów Apple zbliża się wielkimi krokami
Źródło: apple.com

Premiera nowych komputerów Apple zbliża się wielkimi krokami

Źródło: apple.com

Informacje zostały ujawnione po przeprowadzeniu regularnej ankiety sprzętowej, która generowana jest w oparciu o anonimowe dane o urządzeniach korzystających z platformy firmy Valve.

Zobacz również:

  • Apple odkłada projekt budowy autonomicznego samochodu elektrycznego na półkę
  • Szyfrowanie plików, a szyfrowanie dysku - jaka jest różnica?
  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery

Podsumowanie komputerów pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego macOS aktywnych w usłudze Steam z listopada 2022 roku (OS X Hardware Model Summary) zawiera listę nowych komputerów o identyfikatorach Mac14,6 oraz Mac15,4.

Identyfikator Mac14,6 pojawił się już w sieci w lipcu 2022 roku. Firma Apple testuje również pokrewne modele opisane jako Mac14,5 oraz Mac14,8 - ich identyfikatory również zostały zidentyfikowane w sieci.

W ubiegłym miesiącu w bazie danych popularnego testu syntetycznego Geekbench znaleziono wpis powiązany z komputerem Apple o identyfikatorze Mac14,6. Urządzenie wyposażono w aż 96 GB pamięci operacyjnej oraz procesor Apple M2 Max składający się z 12-rdzeni pracujących z częstotliwością 3,54 GHz. Specyfikacja techniczna jest zgodna z informacjami o przyszłorocznych komputerach z serii MacBook Pro.

W 2023 roku spodziewamy się odświeżenia 14- oraz 16-calowych komputerów MacBook Pro, których zupełnie nowa generacja oparta o układy Apple Silicon pojawiła się pod koniec 2021 roku. Komputery otrzymają wydajniejsze procesory z rodziny Apple M2 oraz możliwość konfiguracji z większą ilością pamięci operacyjnej.

Według Valve w dalszym ciągu najpopularniejszą konfiguracją sprzętową są komputery Mac wyposażone w procesory firmy Intel i 8 GB pamięci operacyjnej RAM. Co ciekawe aż 26% komputerów korzystających z aplikacji Steam pracuje pod kontrolą najnowszej wersji systemu operacyjnego macOS Ventura.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200