Apple przygotowuje przystępnego cenowo 15-calowego laptopa

W 2023 roku na rynku może pojawić się przystępny cenowo MacBook z 15-calową matrycą.

Firma Apple słynie z produkcji komputerów przenośnych w rozmiarze 13,3-cala. Gigant z Cupertino spopularyzował mniejszy format laptopów. MacBooki z 13-calową matrycą produkowane są od kilkunastu lat. Od zawsze były to najtańsze modele w ofercie producenta. Aby kupić komputer Apple z większym ekranem zawsze trzeba było dopłacić sporo gotówki i zdecydować się na 15 lub 16-calowego MacBooka Pro.

MacBook Pro 14 i 16
Źródło: apple.com

MacBook Pro 14 i 16

Źródło: apple.com

Apple nigdy nie posiadało w ofercie tanich komputerów przenośnych z większym ekranem. MacBook Air, który od 2011 roku jest najtańszym komputerem przenośnym w portfolio producenta dostępny jest aktualnie tylko w wersji z 13,3-calową matrycą (w latach 2010-2015 można było wybrać 11-calowy model).

Zobacz również:

  • Co ma wspólnego Apple z grą Tetris?
  • Skuteczne sposoby na przyśpieszenie komputerów Mac
  • To nie MacBook Air M3 jest dużą nowością w linii komputerów Mac

Najtańszy komputer z ekranem o przekątnej powyżej 14 cali to największy i najdroższy MacBook Pro 16, którego sugerowana cena detaliczna wynosi minimum 13299 zł.

Najnowsze informacje od zaufanych źródeł wskazują, że Apple pracuje na 15-calowym laptopem, który ma przynależeć do rodziny MacBook Air lub MacBook. Nowy komputer ma być tanią propozycja dla wszystkich konsumentów, którzy pragną nieco większego MacBooka, a jednocześnie nie potrzebują topowej specyfikacji technicznej.

MacBook Air
Źródło: apple.com

MacBook Air

Źródło: apple.com

Nowy komputer dla wielu klientów Apple będzie optymalnym wyborem. Konstrukcja z 15-calowym ekranem będzie bardziej uniwersalna od aktualnie sprzedanych MacBooków z ekranem 13,3-cala, które świetnie sprawdzają się w podróży, ale bywają męczące w codziennym użytkowaniu.

MacBook z 15-calowym ekranem powinien pojawić się na rynku w drugiej połowie 2023 roku. Komputer otrzyma podzespoły ze sprzedawanego w tym samym okresie czasu MacBooka Air.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200