Apple przejmuje współtwórców MS Kinect

Koncern Apple przejął izraelską firmę PrimeSense, rozwijającą technologię sensorów 3D, wykorzystaną m.in. przez Microsoft w kontrolerze Kinect (współpracującym z konsolą Xbox 360). 

Na razie nie wiadomo, jak Apple zamierza wykorzystać rozwiązania przejętej firmy oraz ile wynosiła wartość transakcji – przedstawiciele koncernu ograniczyli się do wydania zdawkowego oświadczenia, w którym napisano m.in., że "Apple od czasu do czasu przejmuje mniejsze firmy i zwykle w takich okolicznościach nie ujawnia celu oraz planów produkcyjnych".

Warto jednak odnotować, że o transakcji szerzej informują izraelskie media – gazeta The Calcalist podała kilka dni temu, że Apple zapłacił za PrimeSense kwotę zbliżoną do 345 mln USD.

Zobacz również:

Kluczowym produktem PrimeSense jest oparta na specjalnych sensorach 3D technologia monitorowania i rozpoznawania obiektów trójwymiarowych. Wykorzystał ją m.in. Microsoft w bezprzewodowym kontrolerze do konsoli Xbox 360 Kinect, a niedawno również firma 3D Systems (która zastosowała sensory PrimeSense w swoim skanerze 3D).


TOP 200