Apple przegrywa w sądzie - chodzi o brak ładowarek w zestawie

Za Apple w dalszym ciągu ciągnie się decyzja o wyłączeniu ładowarek z zestawu sprzedażowego iPhone'a.

Firma Apple jako pierwsza zdecydowała się na uszczuplenie zestawu sprzedażowego swoich smartfonów. Od września 2020 roku w pudełku wraz z iPhone znajdziemy jedynie kabel USB Typu C do Lightning. Apple pozbyło się słuchawek EarPods oraz zasilacza sieciowego. Decyzja ta zdziwiła wielu użytkowników, którzy nie uwierzyli w tłumaczenia firmy Apple. Gigant z Cupertino warunkował decyzję o zmianie zestawu sprzedażowego kwestiami ekologii. Aktualnie - po zaledwie dwóch latach - spora część producentów zdecydowała się na identyczny ruch. Ładowarki nie znajdziemy rownież w zestawie sprzedażowym najnowszych smartfonów firmy Samsung.

20 W zasilacz Apple dedykowany do szybkiego ładownia iPhone'a
Źródło: apple.com

20 W zasilacz Apple dedykowany do szybkiego ładownia iPhone'a

Źródło: apple.com

Apple przegrało właśnie w sądzie. W sprawie związanej z zestawem sprzedażowym iPhone'a orzeknięto na korzyść konsumenta. Sprawa dotyczy rynku brazylijskiego. Sędzia orzekł, że Apple narusza prawo konsumencie poprzez nie dołączanie do zestawu zasilacza sieciowego, przez co użytkownicy nie mogą w pełni wykorzystać możliwości sprzętu bez zakupu dodatkowego akcesorium - ładowarki.

Zobacz również:

  • Chiński sklep App Store nie oferuje już tych popularnych aplikacji
  • Rzecznik Mety skazany przez rosyjski sąd na sześć lat więzienia
  • Intel przegrywa w niemieckim sądzie

Firma Apple została zobowiązana do zapłacenia zadośćuczynienia w wysokości około 1075 dolarów oraz pokrycia kosztów sądowych.

Brazylijska agencja ochrony konsumentów uważa, że Apple narusza Kodeks Ochrony Konsumenta. Gigant z Cupertino ma na ten temat inne zdanie. Firma uważa, że wielu klientów ma już ładowarki, a usunięcie ich z zestawu sprzedażowego jest korzystne dla środowiska oraz znacząco ogranicza wydzielanie dwutlenku węgla podczas procesu produkcji telefonów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200