Apple pracuje nad własnym chatbotem AI

Ta wiadomość nie powinna być właściwie dla nikogo zaskoczeniem. Dobrze poinformowane źródła donoszą, że Apple rzuci wkrótce wyzwanie firmie OpenAI i jej botowi ChatGPT, i pracuje intensywnie nad stworzeniem własnego narzędzia tego typu.

Firma nadała rozwiązaniu roboczą nazwę Apple GPT. Chatbot działa w opracowanym niedawno przez Apple środowisku programistycznym LLM (Large Language Mode) noszącym nazwę Ajax, które wspiera technologię uczenia maszynowego. Chodzą słuchy, że ze względu na kontrowersje dotyczące rozwijania technologii AI, Apple wstrzymało kilka miesięcy temu na jakiś pracę nad botem, ale ostatnio ruszyły one żwawo do przodu. Prace nad chatbotem okryte są ścisłą tajemnicą, jednak coraz więcej pracowników Apple uzyskuje do niego dostęp. Są to jednak wyłącznie wybrane osoby, które muszą na to uzyskać specjalne zezwolenie.

Chodzi tu przede wszystkim o pracowników, którzy zajmują się projektowaniem nowych produktów. To od nich wiadomo iż chatbota można używać do pisania różnego rodzaju streszczeń i technicznych opracowań. Odpowiada on oczywiście również na pytania w oparciu o dane, z którymi został wcześniej intensywnie szkolony. Z tego co wiadomo, chatbot pracuje podobnie jak Bard, ChatGPT czy Bing AI i nie oferuje żadnych dodatkowych funkcji, które odróżniają go od nich.

Zobacz również:

  • Microsoft Edge i Google Chrome z lepszą obsługą obrazów SVG
  • Apple iPhone 16 ma wprowadzić wiele zmian. Nie tylko AI, ale też inny design
  • Opera potrafi już rysować obrazy oraz przemawiać

Apple poluje obecnie intensywnie na informatyków mających doświadczenie z AI i zamieściło nawet niedawno na swojej witrynie szereg ofert pracy w poszukiwaniu takich ekspertów. Mówi się iż firma koncentruje obecnie swoją uwagę na rozwiązywaniu potencjalnych problemów związanych z prywatnością, jakie stwarza sztuczna inteligencja. Ma nadzieję, że rozwiążą oni te problemy i dopiero wtedy zdecyduje się na publiczną prezentację swojego chatbota, co ma nastąpić nie wcześniej jak pod koniec tego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200