Apple pracuje nad MacBookami z ekranem dotykowym

Przez wiele lat Apple wzbraniał się przed wprowadzaniem do komputerów MacBook ekranów dotykowych. Wiele wskazuje na to, że obecnie korporacja zmieniła zdanie.

Do tej pory Apple ciągle powtarzał, że użytkownicy, którym tak bardzo zależy na ekranie dotykowym, powinni się zaopatrzyć w iPad. Wiele lat temu sam Steve Jobs przekonywał wszystkich, że ekrany dotykowe nie mają przyszłości i pod względem ergonomii są fatalnym rozwiązaniem. Praktyka pokazała, jak bardzo się mylił.

Ekrany dotykowe mają być wprowadzone do nowej linii MacBooków, nad którą Apple intensywnie pracuje. Chodzą słuchy, że firma zdecyduje się też wtedy zastąpić wyświetlacze LCD wyświetlaczami OLED o przekątnej 14 i 16 cali. Być może ma to związek z tym, że Apple przymierza się do uruchomienia produkcji własnych ekranów, które będą instalowane w smartfonach iPhone i inteligentnych zegarkach Apple Watch.

Zobacz również:

  • Elon Musk chwali się wynikami Neuralinka. Ale jednego nie mówi
  • iPhone 16 ma zapewnić niesamowite zdolności AI. Zaskoczy użytkowników
  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery

Konkurenci Apple przekonali się dużo wcześniej do ekranów dotykowych. Można tu np. wymienić Microsoft, który ma w ofercie całą paletę komputerów mobilnych zawierających takie wyświetlacze. Warto przypomnieć, że technologia dotykowego komunikowania się z komputerami ciągle ewoluowała. Chodzi tu np. o takie zapomniane rozwiązanie, jak Apple Pencil.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200