Apple potwierdza błąd - iPhone 14 nie rozpoznaje kart SIM

Najnowsze smartfony firmy Apple trapi kolejny poważny problem. Apple potwierdza, że wybrane egzemplarze mają problem z rozpoznaniem karty SIM.

Smartfony z rodziny Apple iPhone 14 w wersjach sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych są pierwszymi tak popularnymi telefonami komórkowymi, które obsługują jedynie karty eSIM. Debiut iPhone'a bez tacki na kartę SIM wywołał wiele kontrowersji i problemów.

iPhone 14 z kolejnym problemem
Źródło: apple.com

iPhone 14 z kolejnym problemem

Źródło: apple.com

Apple potwierdziło właśnie, że błąd w oprogramowaniu iOS 16, które jest preinstalowane na smartfonach z rodziny iPhone 14 posiada wadę uniemożliwiający obsługę danych komórkowych i rozpoznawanie karty SIM.

Zobacz również:

  • Takiej dominacji smartfonów Apple jeszcze nie było
  • Wirusy na smartfonach Apple iPhone - czy to możliwe?

Portal MacRumors dotarł do notatki serwisowej, w której Apple stwierdza problemy ze smartfonami iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro Max. Urządzenia mogą wyświetlać komunikat "nie rozpoznano karty SIM". Po wyświetleniu komunikatu błędu smartfon może się całkowicie zawiesić.

W chwili obecnej producent nie zna przyczyn występowania błędu. Firma Apple bada sprawę zaznaczając jednak, że nie jest on powiązany z problemem sprzętowym. Apple zaleca wszystkim użytkownikom aktualizację smartfona do najnowszej wersji oprogramowania układowego.

Gigant z Cupertino radzi uzbroić się w cierpliwość i poczekać kilka minut. Według producenta problem ustępuje po czasie. Jeżeli powyższe rozwiązania nie pomagają nie pozostaje nic innego, jak udanie się do autoryzowanego serwisu celem wymiany urządzenia na wolne od usterki.

To kolejny raz, kiedy Apple oficjalnie przyznaje się do problemów z najnowszymi smartfonami zaprezentowanymi we wrześniu 2022 roku. Większość problemów wieku dziecięcego ma zostać wyeliminowana wraz z iOS 16.1.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200