Apple po 16 latach może zmienić kultowy element iPhone'a

Dokładnie 16 lat temu na rynek trafił pierwszy iPhone 2G. Jeden element kultowego smartfona od Apple nie zmienił się od dziś. Możliwe, że zabraknie go w iPhone 15.

Firma Apple w tym roku świętowała 16 urodziny swojego najbardziej dochodowego produktu - smartfona iPhone. Pierwsza generacja iPhone'a została pokazana w styczniu 2007 roku na targach MacWorld Expo, a pierwsze egzemplarze trafiły do użytkowników w czerwcu 2007 roku. Smartfon dostępny był jedynie w USA, na wyłączność operatora AT&T.

iPhone 14 może być ostatnim modelem z przełącznikiem do wyciszania urządzenia
Źródło: apple.com

iPhone 14 może być ostatnim modelem z przełącznikiem do wyciszania urządzenia

Źródło: apple.com

Co ciekawe na przestrzeni 16 lat smartfon od Apple znacząco się zmienił, ale jeden element pozostał stały. Mowa o charakterystycznym przełączniku Mute, dzięki któremu użytkownicy mogą szybko, dyskretnie oraz wygodnie wyciszyć swoje urządzenie. Pomimo wielu zmian w konstrukcji i budowie iPhone'a, których dokonano na przestrzeni ostatnich lat firma nie zdecydowała się na usunięcie kultowego przycisku.

Zobacz również:

  • Znamy zwycięzców tegorocznego rankingu App Store Awards
  • Fizyczna karta SIM czy wirtualny eSIM? Oto najważniejsze różnice
  • Apple rozpracowuje przyczyny przegrzewania się iPhone’a 15

Bardzo możliwe, że klasyczny przycisk wyciszania zniknie z modeli z serii iPhone 15. Firma Apple przygotowuje się do wprowadzenia nowego przycisku Custom Button, który zostanie zapożyczony z zegarka Apple Watch Ultra.

Nowe rozwiązanie ma być klasycznym przyciskiem, a nie przełącznikiem. Użytkownik będzie miał możliwość swobodnego programowania przycisku według własnych potrzeb. Domyślnie odpowidzialny on będzie za wywołanie funkcji znanej ze starszych modeli iPhone'a, a więc wyciszanie urządzenia. Niestety użytkownik nie będzie wiedział, kiedy smartfon jest wyciszony, co wynika z konstrukcji przycisku. Z drugiej strony rozwiązanie pozwoli na większą personalizację smartfonu i przypisanie wielu użytecznych funkcji takich jak np. szybkie wywołanie aparatu fotograficznego z dowolnego miejsca.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200