Apple nieprędko do implementacji Wi-Fi 7 w swoich urządzeniach

Firma Apple nie zamierza wdrażać najnowszego standardu Wi-Fi. Na horyzoncie dopiero pierwsze urządzenia z Wi-Fi 6E.

Aktualnie trwają zaawansowane prace nad rozwojem standardu Wi-Fi 7, a producenci sprzętu sieciowego prześcigają się już w prezentacji nowych urządzeń obsługujących nadchodzący standard. Z najnowszych informacji od analityków rynkowych w wyścigu na oferowanie najnowszego standardu nie będzie uczestniczyć firma Apple.

Apple nieprędko do implementacji Wi-Fi 7 w swoich urządzeniach

Gigant z Cupertino od 2019 rozpoczął stosowanie w swoich urządzeniach kart sieciowych obsługujących standard Wi-Fi 6. Pierwszymi urządzeniami były smartfony z rodziny iPhone 11. W 2020 roku standard ten dotarł do komputerów Mac i tabletów iPad.

Zobacz również:

  • Apple ostrzega przed szpiegowskim oprogramowaniem działającym podobnie jak Pegasus
  • Duża zmiana - Apple zezwala na tworzenie emulatorów gier
  • Europejski rynek smartfonów w kondycji najgorszej od 2012 roku

Zgodnie z najnowszymi informacjami firma Apple przygotowuje się powoli do wdrożenia nowego standardu - Wi-Fi 6E w swoich smartfonach. Tym razem Wi-Fi 6E trafi do modeli z serii iPhone 15. Dodatkowo nowa łączność ma być zarezerwowana dla najdroższych modeli - iPhone 15 Pro oraz iPhone 15 Pro Max. Decyzja ta potwierdza wcześniejsze przypuszczenia o dalszym rozwarstwianiu się flagowych modeli. W 2022 roku po raz pierwszy Apple zastosowało starszy procesor w bazowych modelach.

Bazowe modele iPhone 15 oraz iPhone 15 Plus według analityków posiadały będą kartę sieciową z obsługą łączności Wi-Fi 6.

Aktualnie Apple posiada już w swojej ofercie kilka produktów obsługujących Wi-Fi 6E. Zaliczamy do nich najnowsze MacBooki Pro z 2023 roku, iPada Pro 11 (4. generacji) oraz iPada Pro 12,9 (6. generacji).

Wi-Fi 6E rozszerza łączność bezprzewodową do 14 kanałów 80 MHz lub 7 kanałów 160 MHz.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200