Apple może wycofać się z kontrowersyjnego pomysłu

Apple planowało wyeliminować klasyczne przyśni z iPhone'a 15. Wszystko wskazuje na to, że firma się rozmyśliła.

Apple znane jest z popularyzacji nietypowych rozwiązań technologicznych. Firma od lat dąży do minimalizacji zmniejszając liczbę portów oraz ograniczając wymiary swoich urządzeń.

iPhone 15 Pro jednak z klasycznymi przyciskami 
Źródło: apple.com

iPhone 15 Pro jednak z klasycznymi przyciskami

Źródło: apple.com

Od 2015 roku wszystkie nowe komputery przenośne od Apple (z wyłączeniem MacBooka Air 2015-2017) posiadają gładzik Force Touch. Wykorzystuje on opatentowany silnik wibracyjny Haptic Engine do symulowania naciśnięć gładzika. W rzeczywistości touchpad pozostaje nieruchomy, co ułatwia jego budowę oraz poprawia wytrzymałość. Z wykorzystaniem haptycznej wibracji użytkownik otrzymuje informację zwrotną o kliknięciu gładzika.

Zobacz również:

  • IPhone w wersji Slim? Jakie plany ma firma Apple?
  • iPhone przestaje być wyznacznikiem statusu społecznego
  • iPhone 15 najszybciej taniejącym smartfonem od Apple w historii

Podobne rozwiązanie stosowane jest w smartfonach iPhone z fizycznym przyciskiem Home od modelu 7, a zmiana podyktowana była wprowadzeniem wodoszczelnej obudowy.

Analitycy zajmujący się firmą Apple przewidywali wprowadzenie technologii Force Touch do przycisku regulacji głośności oraz zasilania w nadchodzących smartfonach z rodziny iPhone 15.

Firma Cirrus Logic będąca jednym z dostawców komponentów dla firmy Apple neguje zastosowanie technologii Force Touch w nadchodzących telefonach komórkowych od Apple.

Na temat przycisków haptycznych wypowiedział się również znany analityk firmy Apple - Ming Chi-Kuo. Przekazał on, że ze względu na nieoczekiwane problemy techniczne firma Apple zdecydowała się na rezygnację ze stosowania tego rozwiązania w nadchodzącej generacji smartfonów.

Smartfony z serii Pro na 2023 rok mają otrzymać nowy przycisk Action, który znamy już z zegarka Apple Watch Ultra. Użytkownik będzie mógł swobodnie konfigurować jego działanie. Rozwiązanie zastąpi znany od pierwszej generacji iPhone'a przełącznik do wyciszania urządzenia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200