Apple może wprowadzić nowego, 13-calowego MacBooka Pro

Najtańszy MacBook Pro jest aktualnie najstarszą konstrukcją Apple dostępną w sprzedaży. Model nie otrzymał nowego wyglądu i znaczących zmian konstrukcyjnych od 2016 roku.

Firma Apple w 2021 roku powróciła do sprzedawania swoich flagowych modeli w trzech rozmiarach. MacBooka Pro da się kupić w wersji z 13, 14 oraz 16 calowym ekranem. Wcześniej firma oferowała jedynie 13 i 16 calowe modele, a przed laty w sprzedaży dostępne były modele z 13, 15 oraz 17-calowymi matrycami.

Touch Bar może przejść do historii
Źródło: Thai Nguyen / Unsplash

Touch Bar może przejść do historii

Źródło: Thai Nguyen / Unsplash

Aktualnie rodzina Apple MacBook Pro dzieli się na dwie serie. Bazowy MacBook Pro to 13-calowy model, którego konstrukcja nie została odświeżona od 2016 roku (w 2020 roku zmieniono jedynie klawiaturę). Droższe konstrukcje z 14 i 16-calowymi ekranami to zupełnie nowe modele zaprojektowane od podstaw w 2021 roku.

Zobacz również:

  • Wskaźnik adopcji iOS 17 rośnie, ale nadal poniżej oczekiwań
  • ChatGPT jako dedykowana aplikacja na komputery Mac
  • Skuteczne sposoby na przyśpieszenie komputerów Mac

Znany analityk Bloomberga zajmujący się tematyką Apple - Mark Gurman uważa, że firma Apple pracuje nad nową wersją "taniego" MacBooka Pro. Kosztujący co najmniej 7499 zł komputer może otrzymać zupełnie nowy wygląd.

Aktualnie bazowy MacBook Pro jest jedynym modele w ofercie, który nadal oferuje pasek dotykowy Touch Bar. Niewielki ekran OLED zamiast klawiszy funkcyjnych został wprowadzony przez Apple w 2016 roku. Rozwiązanie dostępne było w modelach Pro do 2021 roku. Najnowsze wersji z 14 i 16-calowymi ekranami posiadają klasyczne przyciski funkcyjne.

Nowy model może upodobnić się do nowszych braci, a tym samym stracić pasek dotykowy Touch Bar. Zamiast niego pojawić się powinien port MagSafe, złącze HDMI oraz odświeżony design. W środku znajdzie się procesor kolejnej generacji.

Aktualnie sprzedawany MacBook Pro 13 został wprowadzony na rynek w czerwcu 2022 roku. Urządzenie otrzymało nowszy procesor oraz wsparcie dla słuchawek o wysokiej impedancji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200