Apple może opóźnić premierę nowych chipów Apple SIlicon

Procesory z rodziny Apple M3 mogą zadebiutować dopiero w 2023 roku.

Do sieci trafiły informacje sugerujące opóźnienie debiutu trzeciej generacji procesorów z rodziny Apple Silicon. Wiadomości zostały przekazane razem z informacją o uruchomieniu 3/4 nm produkcji układów scalonych w USA przez firmę TSMC.

MacBook Air M2
Źródło: apple.com

MacBook Air M2

Źródło: apple.com

TSMC ostatnimi czasy ma problemy z zapewnieniem łańcucha dostaw i spełnieniem wcześniejszych ustaleń. Możliwe, że przez te komplikacje firma Apple będzie zmuszona do opóźnienia debiutu procesorów Apple M3 do przyszłego roku.

Zobacz również:

  • Samsung otwiera szampana - sprzedał więcej smartfonów od Apple
  • Trzy lata nowego iMaca, a większego AiO nadal nie pokazano
  • Składane smartfony będą droższe, a zarazem tańsze

Wiadomość ta może oznaczać odroczenie premiery nowych komputerów i tabletów od Apple. Pod znakiem zapytania stawiana jest również premiera Maca Pro, ale komputer ten raczej zadebiutuje na WWDC 2023 z procesorami korzystającymi z rdzeni z rodziny M2. Dołączy do niego większy MacBook Air, który również otrzyma układ Apple M2.

Pierwsze procesory Apple Silicon pojawiły się na rynku pod koniec 2020 roku. W 2021 roku firma Apple zaprezentowała modele Ultra, Max oraz Pro dla wydajniejszych komputerów. W czerwcu ubiegłego roku na rynku pojawiły się chipy z rodziny M2, a na początku 2023 roku zadebiutowały ich wydajniejsze wersje Pro i Max.

Aktualnie oczekiwana jest premiera najwydajniejszego układu z rodziny Apple Silicon zaprojektowanego specjalnie z myślą o komputerze Mac Pro.

Obecnie Apple odświeża swoje układy co dwa lata. Jeżeli najnowsze informacje się potwierdzą firma Apple nie zdecyduje się na przyśpieszenie planowanego debiutu Apple M3. Plotki o szybszej premierze powiązane były ze słabym przyjęciem na rynku układów M2, które nie zachwyciły użytkowników w porównaniu do układów M1.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200