Apple może mieć problem z nazwą swoich gogli VR Vision Pro

Po wielu latach prac Apple zaprezentowało pierwsze gogle rozszerzonej rzeczywistości. Firma może mieć problem z nazwą swojego produktu.

W poniedziałek - 5 czerwca 2023 roku - w trakcie konferencji WWDC 2023 firma Apple zaprezentowała swoje pierwszego gogle rozszerzonej rzeczywistości oraz przedstawiło swoją wizję rozwoju tego typu urządzeń we własnym ekosystemie.

Apple Vision Pro
Źródło: apple.com

Apple Vision Pro

Źródło: apple.com

Zaprezentowane gogle Vision Pro zostaną wprowadzone na rynek dopiero na początku 2024 roku. Początkowo sprzęt kupić będzie można jedynie w Stanach Zjednoczonych. Sugerowana cena detaliczna startuje z poziomu 3499 dolarów.

Zobacz również:

  • Tim Cook opowiada w jaki sposób korzysta z gogli Vision Pro
  • Apple projektuje procesor M5 z naciskiem na funkcje AI
  • Wskaźnik adopcji iOS 17 rośnie, ale nadal poniżej oczekiwań

Co ciekawe nazwa Vision Pro została zastrzeżona w Chinach przez Huawei w dniu 16 maja 2019 roku. Zgodnie z wnioskiem patentowym, znak towarowy Vision Pro firmy Huawei ma numer rejestracyjny 38242888. Dzięki temu zgłoszeniu chiński gigant technologiczny ma wyłączne prawa do używania znaku towarowego od 28 listopada 2021 r. do 27 listopada 2031 r.

Znak towarowy przyznany przez CNIPA firmie Huawei pozwala na wykorzystanie nazwy Vision Pro do produkcji produktów i usług, telewizorów LCD, urządzeń rozszerzonej rzeczywistości, urządzeń radiowych i innych.

Co istotne firma Huawei posiada od lat w swoim portfolio produkty z rodziny Vision. Zalicza się do nich między innymi inteligentne okulary Vision oraz telewizory z serwis Vision.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Apple będzie musiało zmienić nazwę swojego produktu specjalnie w Chinach z powodu naruszenia znaku towarowego. Taki scenariusz może się jednak nie wydarzyć - firma Apple aktualnie nie planuje wprowadzać swojego produktu do sprzedaży w Azji. Początkowo gogle Vision Pro dostępne będą ekskluzywnie jedynie na rodzimym rynku giganta z Cupertino.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200