Apple iPhone 6s ma dwukrotnie więcej pamięci niż iPhone 6

Potwierdziły się wcześniejsze plotki. Nowe telefony Apple mają dwukrotnie więcej pamięci operacyjnej niż ubiegłoroczne modele. Po premierze smartfonów iPhone 6s i iPhone 6s Plus pojawiły się też informacje na temat pozostałych podzespołów wykorzystanych do produkcji tego urządzenia.

Informacje dotyczące telefonów Apple krążące po sieci przed premierą znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. iPhone 6s i iPhone 6s Plus nie tylko mają dwukrotnie więcej DRAM niż iPhone 6 i iPhone 6 Plus, ale jest to też najlepsza dostępna pamięć na rynku.

Apple zdecydowało się wykorzystać w modelu iPhone 6s pamięć LPDDR4 produkcji Samsunga. W modelu iPhone 6s Plus zastosowano pamięć produkowaną w SK Hynix. Wybór takiego typu kości odpowiada za 100-procentowy wzrost wydajności nowych modeli względem poprzedników.

Zobacz również:

  • Ważna aktualizacja dla posiadaczy iPhone'a SE, 6s oraz 7
  • Fairphone 2 otrzyma aktualizację - koniec wsparcia po 8 latach
  • Apple odkłada projekt budowy autonomicznego samochodu elektrycznego na półkę

iPhone 6s korzysta z tych samych kości pamięci, co Samsung Galaxy S6. Są one nie tylko szybsze, ale też pobierają mniej energii. Pamięć LPDDR4 jest odpowiednikiem pamięci DDR4 znanej z komputerów, ale cechuje się mniejszym poborem prądu. Jest za to nieco droższa w produkcji.

Apple iPhone 6s ma dwukrotnie więcej pamięci niż iPhone 6

iPhone 6s ma dwa razy tyle RAM-u co poprzedni model

Pamięć RAM typu LPDDR4 użyta w tegorocznym iPhonie 6s cechuje się szybkością 3,2 tys. Mbps, podczas gdy RAM typu LPDDR3 z iPhone'a 6 osiągał szybkość 1,6 tys. Mbps. Wykorzystana w zeszłym roku kość pamięci była jednokanałowa, a w LPDDR4 wykorzystane są dwa 16-bitowe kanały.

Obecnie pamięć LPDDR4 wykorzystywana jest w najdroższych modelach smartfonów z górnej półki. Analitycy przewidują jednak, że już w przyszłym roku ten typ pamięci zastąpi LPDDR3 również w tańszych modelach.

źródło: ifixit.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200