Apple i Starlink pracują wspólnie nad nową satelitarną usługą

Starlink prowadzi rozmowy z firmą Apple, których celem jest opracowanie nowe usługi, dzięki której smartfony iPhone będą mogły nawiązywać łączność z internetem za pośrednictwem satelitów Starlink, oferują wtedy możliwość wykonywania połączeń alarmowych połączyć swoją usługę internetową z iPhone'ami

Informacje tę potwierdził pod koniec zeszłego tygodnia Elon Musk (szef firmy SpaceX), umieszczając na Twitterze następujący wpis, „Odbyliśmy już z firmą Apple kilka obiecujących rozmów dotyczących tego zagadnienia i wszystko wskazuje na to, że zespół zajmujący się smartfona iPhone jest zainteresowany tym tematem”.

Dodał też iż według niego usługę tę będzie dużo łatwiej opracować, jeśli warstwa sprzętowa oraz programistyczna smartfonów będzie reagować na sygnały emitowane przez satelity Starlink w podobny sposób, jak ma to miejsce w przypadku sygnałów emitowanych przez standardowe maszty obsługujące telefonię komórkową. Zasugerował w ten sposób, że Apple powinien wprowadzić do swoich „kosmicznych” smartfonów stosowne zmiany, dzięki którym będą się one mogły bez problemów łączyć z satelitami Starlink.

Zobacz również:

  • 5G - rozwój jeszcze przed nami, 6G - tuż tuż, za rogiem
  • iPhone 15 z baterią odporniejszą na zużycie
  • iPhone 16 ma zapewnić niesamowite zdolności AI. Zaskoczy użytkowników

Znana firma telekomunikacyjna T-Mobile ogłosił w sierpniu, że również zamierza połączyć wysiłki z firmą SpaceX, chcą zaoferować swoim klientom nową satelitarną usługą. Sama firma SpaceX również nie zasypuje gruszek w popiele i rozmawia z kilkoma komercyjnymi firmami transportowymi, oferując im swoje usługi. I tak np. Starlink podpisał niedawno umowę z firmą Royal Caribbean Cruises, dzięki której jej statki będą mogły nawiązywać łączność z satelitami. Jeszcze wcześniej – bo w kwietniu – Starlink podpisał podobną umowę z linią lotniczą, Hawaiian Airlines.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200