Apple i Broadcom z umową na produkcję komponentów w USA

Kontakt opierający na sumę wielu miliardów dolarów dotyczy komponentów produkowanych w Stanach Zjednoczonych.

Aktualna sytuacja geopolityczna zmusiła wiele amerykańskich przedsiębiorstw do zmiany podejścia do produkcji swoich produktów. Dotyczy to w szczególności branży technologicznej, która dotychczas polegała głównie na taniej sile roboczej z Chin.

Broadcom zaprojektuje i produkuje elementy niezbędne do budowy urządzeń kompatybilnych z 5G
Źródło: apple.com

Broadcom zaprojektuje i produkuje elementy niezbędne do budowy urządzeń kompatybilnych z 5G

Źródło: apple.com

Aktualnie za sugestiami administracji Stanów Zjednoczonych największe korporacje szukają możliwości dywersyfikacji łańcuchów produkcyjnych.

Zobacz również:

  • Samsung otwiera szampana - sprzedał więcej smartfonów od Apple
  • Powstał największy chip AI na świecie
  • TSMC może znacząco zwiększyć cenę chipów z USA

Apple poinformowało o zawarciu nowej, wieloletniej, strategicznej umowy opiewającej na łącznie wiele miliardów dolarów. Podpisano ją pomiędzy Apple, a Broadcom - przedsiębiorstwem zajmującym się produkcją podzespołów do urządzeń elektronicznych. Na podstawie nowej umowy Broadcom opracuje na rzecz Apple wiele nowych komponentów niezbędnych do funkcjonowania sieci 5G - filtry FBAR, komponenty anten oraz inne elementy niezbędne do budowy autorskich chipów i urządzeń korzystających z sieci 5G.

Nowe filtry FBAR zostaną zaprojektowane od podstaw oraz wyprodukowane w kilku kluczowych centrach projektowo-produkcyjnych zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych - między innymi w Fort Collins w Kolorado, gdzie znajduje się siedziba Broadcom.

Cieszymy się, że możemy podjąć zobowiązania, które wykorzystują pomysłowość, kreatywność i innowacyjnego ducha amerykańskiej produkcji

- powiedział w oświadczeniu Tim Cook, dyrektor generalny Apple.

Podpisanie umowy jest częścią planu inwestycyjnego z 2021 roku. Firma zobowiązała się zainwestować około 430 miliardów dolarów w amerykańską gospodarkę.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200