Apple coraz bliższe wykorzystania 3 nm procesora

Jeszcze w 2022 roku na rynku mogą pojawić się produkty Apple wykorzystuję 3 nm procesory produkcji TSMC.

Apple od wielu lat jako jedno z pierwszych wdraża na rynek autorskie układy produkowane w coraz to nowszych procesach technologicznych. Aktualnie produkcja procesorów Apple Silicon opiera się na 5 nm procesie technologicznym. Okazuje się jednak, że jeszcze w 2022 roku na rynku mogą pojawić się pierwsze urządzenia z 3 nm procesorami.

Procesory Apple Silicon ze znaczącą aktualizacją 
Źródło: apple.com

Procesory Apple Silicon ze znaczącą aktualizacją

Źródło: apple.com

Pierwszym sprzętem z 3 nm procesorem Apple Silicon mają być komputery przenośne z rodziny Apple MacBook Pro. Otrzymają one zmodyfikowane układy Apple M2 Pro oraz Apple M2 Max. Będzie to główna nowość w nadchodzącej generacji. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku Apple zaprezentowało zupełnie nowe konstrukcje zaprojektowane pod kątem wykorzystania układów Apple Silicon. Kadłubki powinny być wykorzystywane przez kilka następnych lat.

Zobacz również:

  • Przychody z Apple Store w Europie stanowią niewielki procent globalnych przychodów uzyskiwanych przez Apple z tej usługi
  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery

Procesory Apple M2 Pro oraz Apple M2 Max mają być produkowane przez TSMC. Apple będzie pierwszym odbiorcom układów produkowanych w procesie technologicznym TSMC 3 mm. Obie firmy posiadają kontrakt na produkcję układów scalonych.

Apple powinno zaprezentować nowe komputery MacBook Pro jesienią 2022 roku. W przyszłości na rynku pojawi się procesor Apple A17, który również produkowany będzie w 3 nm procesie technologicznym. Trafi on do smartfonów Apple iPhone 15.

Również trzecia generacja procesorów Apple M produkowana będzie w 3 nm. Jednocześnie Apple nie zrezygnuje z wytwarzania 5 nm układów. Trafią one do nieco tańszych urządzeń z portfolio.

Nowe układy zaoferują większa wydajność energetyczną, co przełoży się na dłuższe czasy pracy na baterii.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200