Apple będzie oferować iPhony specjalnego przeznaczenia

Korporacja poinformowała na zakończonej kilka dni temu konferencji Black Hat, że zainicjował nowy projekt noszący nazwę iOS Security Research Device. Przewiduje on, że eksperci do spraw bezpieczeństwa będą mogli ubiegać się o specjalne smartfony wspierające funkcje używane do celów badawczych.

Taki iPhone będzie się różnić od standardowego smartfona przede wszystkim tym, że będzie można na nim instalować specjalistyczne oprogramowanie przydatne przy identyfikowaniu zagrożeń oraz projektowaniu likwidujących je narzędzi. Jest to jeden z kilku projektów, jakie powstały od momentu ogłoszenia przez Apple w 2016 roku inicjatywy mającej na celu ochronę smartfonów przed włamaniami.

W programie iOS Security Research Device mogą się rejestrować wyłącznie badacze posiadający udokumentowane osiągnięciami w dziedzinie ochrony urządzeń mobilnych przed włamaniami. Oferowane im smartfony będą wspierać zaawansowane funkcje debugowania i prawa dostępu na poziomie root, a także inne funkcje, dzięki którym będą mogli modyfikować w dowolny sposób instalowane na nich aplikacje.

Zobacz również:

  • Jakie smartfony sprzedają się w Europie?
  • Apple dalej na celowniku UE. Kolejne dochodzenie w drodze
  • Final Cut Pro dostępny za darmo na iPhone'a i iPad'a

Inicjując ten projekt Apple zwiększył również maksymalną kwotę jaką wypłaci tym informatykom, którzy wykryją w smartfonie luki pozwalające hakerom włamywać się do niego. Wynosi ona obecnie równo 1 mln USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200