Apple M1 vs Apple M2 - jak wygląda różnica w wydajności?

Podstawowe MacBooki otrzymały nowy procesor. O ile wzrosła wydajność?

Według pierwszych testów syntetycznych nowy układ Apple M2 jest w stanie spełnić obietnice Apple, którymi firma chwaliła się na początku czerwca 2022 roku podczas konferencji prasowej WWDC 2022.

Apple MacBook Pro 13 z procesorem Apple M2
Źródło: apple.com

Apple MacBook Pro 13 z procesorem Apple M2

Źródło: apple.com

Od piątku - 17 czerwca 2022 roku - można zamawiać w przedsprzedaży komputery wyposażone w najnowszy układ Apple Silicon drugiej generacji - Apple M2.

Zobacz również:

  • iPhone 15 najszybciej taniejącym smartfonem od Apple w historii
  • To nie MacBook Air M3 jest dużą nowością w linii komputerów Mac
  • Apple się wygadało - Vision Pro będzie sprzedawany poza USA?

Firma Apple w oficjalnych materiałach prasowych chwali się 18% wzrostem wydajności względem procesora Apple M1.

Do sieci trafiły już wyniki testów syntetycznych najnowszych komputerów wyposażonych w układ Apple M2. Najnowszego MacBooka Pro 13 z procesorem Apple M2 oraz aktywnym chłodzeniem przetestowano w popularnym teście Geekbench 5, który sprawdza wydajność procesora w operacjach jedno- oraz wielo-wątkowych.

Dane uzyskane w teście pozwalają stwierdzić, że nowy układ jest ponad 10% wydajniejszy od Apple M1 w konfiguracji z MacBooka Pro w teście jednowątkowym oraz około 18% wydajniejszy w teście wielowątkowym.

Procesor Apple M2 zapewnia również zauważalny skok wydajności graficznej. Apple deklaruje wzrosty na poziomie sięgającym nawet 35%. W teście syntetycznym Geekbench Metal nowy MacBook Pro z Apple M2 był o aż 42% wydajniejszy od poprzednika z układem Apple M1.

Tak duża różnica wynika z ilości rdzeni graficznych. Apple M1 dostarczany jest w wersjach z 7 lub 8-rdzeniami graficznymi. W przypadku Apple M2 możemy wybrać 8 lub 10-rdzeniowy model.

Apple nie zdecydowało się na zwiększenie ilości rdzeni CPU. W obu przypadkach do dyspozycji oddano 8-rdzeni.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200