Apple Computer odnotowała znaczny wzrost przychodów w I kwartale, Jobs dostał odrzutowiec

W zakończonym 1 stycznia I kwartale roku finansowego 2000 przychody Apple Computer wyniosły 2,34 mld USD, czyli o 37% więcej w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym (1,7 mld USD). Zysk ne...

W zakończonym 1 stycznia I kwartale roku finansowego 2000 przychody Apple Computer wyniosły 2,34 mld USD, czyli o 37% więcej w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym (1,7 mld USD). Zysk netto wyniósł 183 mln USD (152 mln USD).

Do osiągnięcia wzrostu przychodów przyczyniło się głównie duże zainteresowanie komputerami iMac i notebookami iBook, których sprzedano w tym czasie odpowiednio: 700 tys. i 235 tys. Nieco ponad połowa (51%) przychodów pochodziła ze sprzedaży na rynkach międzynarodowych.

Wraz z ogłoszeniem wyników finansowych rada nadzorcza Apple poinformowała, że nagrodziła Steve Jobsa, który niedawno ponownie objął obowiązki dyrektora wykonawczego firmy w pełnym wymiarze, odrzutowcem Gulfstream V oraz akcjami firmy wartymi ok. 870 mln USD. W ten sposób chciała wyrazić uznanie dla jego pracy przez ostatnie dwa i pół roku, gdy jedynie pełnił obowiązki dyrektora wykonawczego za symbolicznego dolara. W tym czasie wartość rynkowa Apple wzrosła z 2 do 16 mld USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200