Aplikacje biznesowe na Androida - część II

Podróże biznesowe

Podróżujący pracownicy to jeden z symboli XXI w. Użytkownikom smartfonów, chcących kontrolować swoje wydatki podczas oficjalnych wizyt, z pomocą przyjść mogą takie aplikacje, jak Expensify firmy Expensify.com. Wystarczy stworzyć konto w serwisie internetowym i korzystać z możliwości programu. Ułatwia on kontrolę wydatków, poprzez udostępnienie kilku formularzy, gdzie można wpisywać, podliczać, analizować koszty ponoszone na codzienne czynności. Aplikacja jest bezpłatna dla klientów indywidualnych. Firmy muszą zapłacić 5 USD za jedną licencję.

Bardziej zaawansowanym narzędziem jest ProOnGo Expense. Wykorzystując odbiornik GPS, wbudowany w smartfon, aplikacja pozwala obliczać długość przebytej trasy, czas spędzony na rozmowach biznesowych itp. Wszystkie dane można następnie wyeksportować w dogodnym formacie. Ceny aplikacji zaczynają się od 27 USD (5 stanowisk) do 290 USD (100 stanowisk).

Ciekawym rozwiązaniem jest aplikacja Square, stworzona przez Jacka Dorseya, współzałożyciela Twittera. Program pozwala bezpiecznie korzystać z kart kredytowych i akceptować płatności dokonywane za ich pomocą. Użytkownik, który utworzy konto dostanie specjalny czytnik kart i aplikację. Oba produkty są rozpowszechniane bezpłatne, za to za każdą transakcję pobierane są niewielkie opłaty.

TripIt to kolejna propozycja dla podróżujących użytkowników Androida. Po utworzeniu konta w serwisie właściciel smartfona przesyła wszystkie informacje (o lotach, opłatach za hotele, rezerwacjach, restauracjach) przesyła na serwer producenta aplikacji. Następnie zebrane informacje są przetwarzane według zdefiniowanych kryteriów i przesyłane w uporządkowany sposób do smartfona.

Kosztująca 1 USD aplikacja FlightView Flight Tracker to niezbędnik dla latających pracowników. Aplikacja szybko pobiera informacje z internetu o godzinach lotu, spóźnieniach, awariach i przedstawia je na ekranie smartfona.

Car Locator (4 USD) to jedna z bardziej popularnych aplikacji systemu Android. Pozwala na odnalezienie samochodu np. w na zatłoczonym parkingu czy w centrum miasta (wykorzystując GPS).

Dla wszystkich borykających się z nieznajomością języków przydatne zaś będzie narzędzie Google Translate. Obecnie aplikacja umożliwia tłumaczenia w ponad 50 językach.


TOP 200