Aplikację Teams będzie można pobierać ze sklepu Microsoft Store

Korporacja zamierza wprowadzić aplikację Teams do firmowego sklepu Microsoft Store i poinformowała, że prace nad tym rozwiązaniem dobiegają końca. Najprawdopodobniej zobaczymy Teams w MS Store już w maju

Grafika: Microsoft

W opublikowanym przez firmę komunikacie zapowiadającym ten krok czytamy: „Aplikację Microsoft Teams będzie można używać w pracy, w szkole i w domu, i będzie ją można wkrótce pobierać z naszego firmowego sklepu. Będzie obsługiwać trzy rodzaje kont w systemie Windows 10 (służbowe, szkolne i konsumenckie) oraz dwa rodzaje kont w systemie Windows 11 (służbowe i szkolne)."

Tak naprawdę to aplikacja Teams wraca do sklepu Microsoft Store, gdyż znajdowała się w nim wcześniej – była wtedy przeznaczona dla komputerów Windows 10 pracujących w trybie S - ale została w pewnym momencie wycofana. Wygląda jednak na to, że w maju pojawi się w nim ponownie.

Zobacz również:

  • Microsoft wdraża nową wersję Windows 11, która nie wymaga TPM
  • Windows 11 Home vs Pro - czy SMB wystarczy wersja Home?
  • Nowe drukarki MFP Sharp - tanie i wydajne drukowanie dla MŚP

Na razie nie wiadomo, jaki rodzaj aplikacji Teams zamierza Microsoft umieścić w sklepie Store. Jak wiadomo, od pewnego czasu sklep ten jest otwarty na niemal wszystkie typy aplikacji, wliczając w to aplikacje UWP (chodzi o interfejs API Universal Windows Platform), klasyczne aplikacje Win32 czy internetowe PWA (Progressive Web App, czyli Progresywna Aplikacje Internetowe). Mówi się, że sklepowa wersja aplikacji Teams będzie oparta na frameworku Edge WebView2 (a nie Electron), aby mogła pracować szybciej i wydajniej po uruchomieniu jej na komputerach Windows.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200