Aplikacje Chrome odchodzą do lamusa

Google potwierdził w tym tygodniu, że od czerwca tego roku zacznie stopniowo odchodzić od tradycyjnych aplikacji Chrome obsługiwanych przez jego przeglądarkę. Informuje też, że zamierza rozłożyć ten proces na dłuższy okres czasu i zakończyć całą operację dopiero w połowie 2022 roku.

Firma poinformowała jednocześnie, że marzec tego roku będzie ostatnim miesiącem, w którym nowe aplikacje Chrome będą akceptowane. Zapewniła też, że już istniejące deweloperzy będą mogli rozwijać do połowy 2022 roku.

Najpierw, bo już w połowie tego roku Google przestanie wspierać aplikacje Chrome uruchamiane na konsumenckich platformach Windows, Mac i Linux. Użytkownicy z sektora edukacyjnego i korporacyjnego korzystający z tych platform będą mieli więcej czasu. Będą mogli korzystać z takiego wsparcia do końca 2020 roku.

Zobacz również:

Warto przypomnieć, że Google zapowiedział cztery lata temu, że wsparcie dla aplikacji Chrome uruchamianych na komputerach Windows, Mac i Linux wygaśnie w 2018 roku. Potem zmienił zdanie i jak widać przedłużył to wsparcie o kolejne dwa lata.

Użytkownicy systemu operacyjnego Chrome i Chromebooków są w lepszej sytuacji. Dla nich wsparcie rozszerzeń zakończy się nie w tym roku, ale w połowie 2021 roku. Również tu użytkownicy z sektora edukacyjnego i korporacyjnego będą mieli więcej czasu na przestawienie się. Dla nich wsparcie dla aplikacji Chrome zakończy się rok później, w połowie 2022 roku.


TOP 200