Aplikacje 64-bitowe dzięki Intelowi?

AMD jest producentem, który zainicjował rewolucję 64-bitową i zmusił Intela do zmiany poglądów na temat układów tego typu. Wygląda na to, że to jednak Intel odegra najważniejszą rolę w popularyzacji nowych rozwiązań dzięki swojej sile perswazji w stosunku do producentów oprogramowania.

Firma zaprezentowała nowe narzędzia programistyczne, które mają pomóc twórcom aplikacji, projektować, analizować oraz optymalizować silniki programów pod kątem procesorów Intela z rozszerzeniami 64-bitowymi (EM64T). Narzędzia zawierają m.in. kompilatory, analizatory wydajności VTune oraz biblioteki Math Kernel. Przeznaczone są do tworzenia aplikacji w środowiskach Linux i Windows, a zastosowane w nich udoskonalenia przystosowujące programy do wykorzystania pełni możliwości układów 64-bitowych mogą być wykorzystywane przez procesory Pentium 4 i Xeon. Programiści, którzy chcieliby w swych produktach zawrzeć 64-bitowe instrukcje mogą konsultować się ze specjalistami z Intel Solution Services.

Pentium 4 wyposażone w rozszerzenia EM64T pojawi się na rynku w momencie premiery 64-bitowej wersji systemu operacyjnego Windows.

Zobacz również:

  • Intel zainwestuje 20 mld dolarów w fabrykę chipów w Ohio
  • Intel rozwija razem z chińskimi firmami procesory sieciowe kolejnej generacji
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200